Zákaznická recenze hodinek Wenger Roadster Black Night 01.1841.104

Když na trh koncem roku 2017 přišly pánské hodinky Wenger Roadster Black Night, jako tehdejší podzimní novinka sportovněji laděné modelové řady Roadster, docela jsem se zaradoval. Právě takové jsem hledal. Elegantní i stylové zároveň, které budou na mém zápěstí dobře vypadat v každém případě a za všech okolností.

Ciferník – elegance sama

Už proto, že černý ciferník, s centrální červenou vteřinovkou, je opravdu povedený. Velmi příjemný a hlavně přehledný, takže čas odečtete rychlostí blesku. Oči při pohledu na něj nic nerozptyluje, a dovolil bych si tvrdit, že je naopak svým způsobem vlastně uklidňuje. Jeho obvod potom lemuje jednosměrná, doleva otočná, a přiměřeně široká černá luneta, vyvedená z extrémně tvrdého titankarbidu (TiC). Na bocích je ještě fikaně mírně zkosená, takže plynule navazuje na minerální sklíčko se safírovou úpravou. Ostatně – titankarbid, žáruvzdorný keramický materiál, patří na Mohsově stupnici tvrdosti na místo vymezené ciframi 9 až 9,5, tedy mezi korund a diamant. Takže hodinky poškrábat se jen tak nepovede. A vodotěsnost pouzdra do 100 metrů je pro mě také naprosto vyhovující. Navíc je pohání osvědčený, kvalitní strojek Ronda 515, jaký najdeme i v jiných modelech značky, který zespodu kryje šroubovací dýnko.

Ručičky, indexy

Na černém ciferníku zvlášť vynikají indexy a ručičky v bílé barvě, potažené, stejně jako číslice 12 a 6, luminiscenční barvou SuperLuminova. Poskytují tedy velmi dobrou čitelnost ve tmě i bez nasvícení, i když v tomto případě bych přece jenom očekával poněkud silnější intenzitu. Škoda, že superluminovu už na sobě nenese logo firmy s helvétským křížem, jako třeba u podobného, předchozího modelu Wenger Roadster Black Night  01.0851.12. To by se „černá noc“ opravdu rozsvítila, jak asi výrobce původně zamýšlel, ale budiž. Musel bych si pořídit například chronografovou variantu Wenger Roadster Black Night Chrono 01.0853.106, kde tento efekt zůstal zachován. A délka indexů? Přesně podle mého gusta, dvěma slovy – tak akorát. 

Datumovka

A třešnička na dortu – na třetí pozici se klasicky nachází datumovka. Nenápadná a přesto nepřehlédnutelná, reverzní, s bílými číslicemi na černém podkladu. Popravdě – varianta s černými číslicemi na bílém podkladu, by u těchto hodinek vypadala jako – ano, jako pěst na oko.

Za rozumnou cenu

Pánské hodinky Wenger Roadster Black Night jsou určitě dobrou volbou. Především pro ty z nás, kteří plně nevyužijí například klasiku do extrémních podmínek v podobě modelu Wenger Sea Force. Jsou sice rozměrově větší a s ocelovým tahem i těžší, ale stále dobře nositelné. A za rozumnou cenu.

To nejlepší nakonec

Ne, není to obligátní Japonec. Jde o přesnost chodu. Podle delšího sledování má strojek Ronda 515 v tomto případě mírnou tendenci se zrychlovat, ale stále nedosáhl ani hodnoty +5 vteřin za měsíc. Na rozdíl od strojku ETA G10.212, který v mých dalších hodinkách Swiss military by Chrono SM34012.01 má zase snahu zpomalovat, ale jen o zanedbatelných -5 vteřin měsíčně. Takže v obou případech hluboko pod výrobcem tolerovaných plus/minus 15, respektive 20 vteřin.

Autor: Ivan Mašek

Pár slov z Helveti

Za zaslanou recenzi našemu zákazníkovi mockrát děkujeme a přejeme mu, aby hodinky dále dobře sloužily a dělaly jenom radost! Kdokoliv další by měl zájem, může nám poslat recenzi svých hodinek. Na odměně se určitě domluvíme.

Hodinky z recenze si můžete zakoupit v naší prodejně Helveti.cz nebo online na https://www.helveti.cz/wenger-roadster-black-night-011841104

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *