Wenger Urban Metropolitan: hodinky do města i do přírody

V březnu letošního roku představil švýcarský Wenger novou řadu hodinek Wenger Urban Metropolitan. Jak tuto městskou novinku hodnotí majitel celoocelových hodinek Wenger? Tady je jeho důkladná zákaznická recenze. 🙂

Rád bych se podělil o zkušenosti s hodinkami Wenger, které jsem zakoupil před létem, aby mě doprovázely při mých různorodých činnostech. Značku Wenger jsem nevybral náhodou, protože jedny hodinky Wenger již vlastím třetím rokem a jsem s nimi naprosto spokojen. Jedná se ale o hodinky do společnosti na ocelovém tahu a já jsem potřeboval na léto hodinky do přírody. Shodou okolností firma Wenger představila nabídku novinek pro rok 2015, ze které mě velmi zaujal model Wenger Urban Metropolitan 01.1041.131.

Wenger Urban Metropolitan 01.1041.131

Na hodinky jsem se byl po telefonické domluvě podívat v pražském obchodě specializujícím se na hodinky Wenger, se kterým mám dobré zkušenosti. Najdete ho v Karlíně, ulice Vítkova nebo na internetové adrese helveti.cz. Velké množství hodinek mají skladem a rádi vyjdou ve všem vstříc.

Hodinky jsem si na první pohled zamiloval. Dodávají se s textilními řemínky různých barev, já jsem zvolil oranžový. Velmi příjemným bonusem je černý nato řemínek, který k hodinkám také dostanete. Nakonec je nosím převážně na tomto černém řemínku, ale nepředbíhejme. Design hodinek a barevné provedení si můžete prohlédnout na přiložených fotografiích, já bych se spíše zaměřil na věci, které nejsou patrné z fotek.

Wenger Urban Metropolitan 01.1041.131

Hodinky nejsou těžké, na ruce je cítíte, ale za chvíli už o nich ani nevíte. Mají příjemný tvar pouzdra a krásně sedí na zápěstí. Průměrem 4 cm a tloušťkou 1 cm se řadí spíše mezi menší hodinky, ale na mou hubenou ruku je to akorát. Švýcarská kvalita je cítit z každého detailu. Vše pěkně lícuje, jak má. Pouzdro hodinek je potaženo černou PVD vrstvou. Naštěstí ani při lehkém škrábnutí hodinek vrstva neutrpěla žádnou újmu. Má trochu sklon k chytání otisků prstů, ale stačí lehce přeleštit a hodinky jsou jako nové.

Měl jsem mírné obavy ohledně čitelnosti stříbrných indexů na černém podkladu ciferníku, ale naštěstí lze čas přečíst i na přímém slunci. Na ciferníku se nachází velké indexy 3, 6, 9, 12 a datumovka na klasické pozici mezi 5 a 6. Jako jedinou slabost hodinek bych uvedl luminiscenci. Ta je pouze na ručičkách a po pár hodinách ve tmě už svítí velmi slabě. Sklíčko hodinek je vyrobeno z minerálu a je potaženo safírovou vrstvou. Po měsíci používání nelze dělat v této oblasti velké závěry, ale já mám stejné provedení i na svých starších Wengerech, kde ani po dvou letech nemám žádný viditelný škrábanec. Minerální sklíčko se safírovou vrstvou mohu tedy s klidným srdcem doporučit.

Wenger Urban Metropolitan 01.1041.131

Hned po pořízení hodinek přišel jejich největší test – dovolená v Itálii. Již cestou tam jsem si je navzdory husté dopravě neustále prohlížel a ujišťoval se, že jsem zvolil správně. Na místě následovalo klasické polehávání na pláži a koupání v moři. Přechod ze sluncem rozpáleného písku do studené slané vody zvládly hodinky bez problémů.

Nekonalo se žádné orosení sklíčka, ani jiné problémy. S jízdou na kole si poradily také na výbornou. I přes to, že mají vodotěsnost pouze klasických 10 atmosfér a nejsou vybaveny žádnou dodatečnou výbavou zvyšující jejich odolnost, tak zvládají běžné nenáročné sportovní aktivity. Zároveň si je ale můžete vzít na večerní procházku se svou drahou polovičkou, kde vám rozhodně nebudou dělat ostudu. Naopak jsem se dočkal několika obdivných pohledů a slov od ostatních členů naší výpravy. Textilní řemínek se ukázal jako chytrá volba. Na souši i ve vodě hodinky dobře drží a řemínek schne na ruce velmi rychle. Zatím vypadá stále dobře, ale myslím, že jeho životnost bude tak dvě sezóny.

Wenger Urban Metropolitan 01.1041.131

Tento model se švýcarskému výrobci hodinek Wenger opravdu povedl. Z letošních novinek je to i po měsíci používání můj jednoznačný favorit a jsem rád, že moje volba padla právě na něj. Hodinky jsou elegantní, vkusné a přitom zajímavé. Vydrží i hrubší zacházení a třešničkou na dortu jsou dva řemínky v balení, které lze velmi jednoduše vyměnit. Z mojí strany naprostá spokojenost.

Cena novinky: 5390 Kč

Wenger Urban Metropolitan jsou městské hodinky pro denní nošení. Řada obsahuje 3 modely s výměnným řemínkem, 3 na kůži a 3 na oceli.

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *