Wenger Urban Metropolitan 01.1041.129 – spolehlivý švýcarský elegán

Univerzální hodinky, které můžete nosit každý den a neudělají ostudu ani ve společnosti – základ každé hodinkové sbírky. A právě jedny takové si pořídil náš kolega Tomáš a po ročním nošení se s námi podělil o své dojmy.

Již delší dobu jsem plánoval zakoupení hodinek švýcarské firmy Wenger, ale moje nerozhodnost při výběru konkrétního modelu ji stále oddalovala. Hledal jsem hodinky, jež nebudou vyloženě sportovního vzhledu a budu je moci využít i k saku, ale zároveň na běžné denní nošení k tričku a džínům. Vše nabralo rychlý spád po odhalení novinek na světovém veletrhu hodinářských značek v Basileji v roce 2015. Wenger představil zbrusu novou modelovou řadu Urban Metropolitan a její hlavní tváří byl model Wenger Urban Metropolitan 01.1041.129. Byla to láska na první pohled. Kombinace černěného pouzdra a hnědého řemínku mi naprosto učarovala a já věděl, že tyhle hodinky prostě a jednoduše musím mít.

Když jsem hodinky poprvé viděl na vlastní oči, předčily moje očekávání. Kvalitně zpracované pouzdro, černěné PVD úpravou, výtečně doplňuje přehledný ciferník s elegantní vteřinou ručičkou, která je zakončená netradičně ve tvaru šipky. Na uhlazenosti jim přidává hnědý kožený řemínek. Také díky němu hodinky vypadají dobře s tričkem i košilí. Dnes, po více jak roce užívání hodinek, jsem si jistý, že jsem vybral správně.

Jednou z důležitých vlastností mimo vzhledu hodinek, pro mě byla jejich velikost. Mám drobnější zápěstí, a tak jsem hledal hodinky s adekvátními rozměry. Naštěstí se mi tento model trefil do vkusu jak designem, tak velikostí pouzdra. Průměr činí 41 mm, pro moji ruku tak akorát a ani pouzdro hodinek není se svými 10 mm zbytečně široké.

Musím přiznat, že mírné obavy jsem měl z minerálního sklíčka se safírovou úpravou. Přeci jen jsem byl zvyklý na hodinky s čistě safírovým sklem. Dnes ovšem mohu s klidným svědomím říct, že pro hodinky, které využívám na běžné denní nošení, do kanceláře, či k obleku na společenské akce, je tento druh sklíčka naprosto dostačující. Hodinky mám na ruce 5 dní v týdnu a na jejich sklíčku není stále jediný škrábanec či vlásečnice. Další příjemnou vlastností je bezesporu hmotnost. Nicotných 64 g na ruce prakticky ani necítím, a tak není problém, když je nosím celý den.

Co každého dochvilného majitele těchto hodinek potěší, je jejich přesnost. Dle současných zkušeností se odchylka přesnosti chodu pohybuje okolo 2-3 vteřin za měsíc, což běžný „uživatel“ nemá prakticky šanci postřehnout. Na hodinky se tak můžete spolehnout nejen kvůli kvalitním parametrům, ale i díky jejich přesnosti.

Mezi minusy bych zařadil náchylnost zkosené části ocelového pouzdra k zachytávání otisků prstů a slabší luminiscenci. Naštěstí ono zmíněné zachytávání otisků není na delší vzdálenost patrné. Majitel hodinek si toho všimne až při detailnějším zkoumání. Stačí tedy v rychlosti pouzdro přeleštit a vše je zase tak, jak má být. Luminiscenční jsou pouze části všech tří ručiček a po běženém nasvícení přes den vydrží svítit maximálně dvě hodiny. Naopak mě příjemně překvapila výdrž koženého řemínku, který je i přes pravidelné užívání ve výborném stavu. Po čase navíc chytne „patinu“ a dle mého názoru vypadá lépe, než když je nový.

Zajímavou možností může být dokoupení textilních řemínků, které se dodávají k modelům Wenger Urban Metropolitan 01.1041.130, Wenger Urban Metropolitan 01.1041.131 a Wenger Urban Metropolitan 01.1041.132. Z původně elegantních hodinek se dá během pár vteřin učinit sportovnější model hodinek, jenž bude lépe využitelný k plavání a jiným venkovním aktivitám.

Sečteno, podtrženo – hodinky mohu vřele doporučit všem zájemcům, hledající vkusné, elegantní hodinky, využitelné na běžné nošení. Dle mého názoru splňují veškeré parametry, které takto cílený zákazník hledá. Ve výsledku tak bude jejich budoucí majitel potěšen nejen vzhledem a kvalitními parametry, ale také pochvalnými a zvídavými komentáři svého okolí, co že to má na ruce za pěkné hodinky.

Tomáš Doležal

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *