Wenger skončí s výrobou nožů

Před 8 lety v roce 2005 koupila silnější firma Victorinox svého menšího rivala společnost Wenger. Ta tak zůstala ve švýcarských rukou a až do konce ledna roku 2013 fungovaly tyto firmy zcela samostatně. Nyní dochází ke spojení výroby v oblasti nožů a od roku 2014 již budou vyráběny pouze pod značkou Victorinox. Po 120 letech tak končí jedna éra švýcarského armádního nože.

Wenger-Logo

Zdůvodněním je údajně velká konkurence, rivalita a splýváním produktů/značek mezi zákazníky. K neoficiálním důvodům může patřit také výrazný růst popularity Wenger nožů právě na úkor silnějšího Victorinoxu, jak tvrdí jednatel společnosti Acron Czech Tomáš Jirsa.

victorinox-logo

Výroba nožů zůstane nadále v Delémontu a zaměstnanci Wengeru tak budou pokračovat ve výrobě armádních nožů. Akorát se logo změní z Wenger na Victorinox.

Ostatní výrobky značky Wenger zůstanou netknuty. Což je pro nás dobrá zpráva a náš prodej hodinek Wenger bude pokračovat.

Jediná změna je tedy v dárcích, které k hodinkách dáváme. Do vyčerpání zásob (pořádně se naskladníme) budeme dále dávat jako dárky nože Wenger. Jakmile nám dojdou, tak budeme zvažovat odběr nožů Victorinox či zcela změníme náš koncept dárků. Rádi uslyšíme také od Vás, našich zákazníků, jaké byste k hodinkám rádi dostávali dárky.

Další zdroje:

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky a jeho autorem je Jiří Štencek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.
Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *