Wenger Czech Adventure Race – extrémní závod pro odvážné

Otestovat svou vůli a kondici, sáhnout si na dno svých sil. A hlavně bojovat až do konce. To vše můžete zažít během 500 km nejtěžšího expedičního outdoorového závodu pořádaného v ČR – Wenger Czech Adventure Race.

Švýcarská firma Wenger se kromě výroby hodinek angažuje také v pořádání sportovních závodů. A letos v ČR odstartuje už 12. ročník největšího z nich. Během něj se desítky českých i zahraničních čtyřčlenných týmů utkají v následujících disciplínách: běh, jízda na kole, jízda na kolečkových bruslích, skalní lezení, bouldering, orientace, lanové aktivity, plavání, kánoe, bolkros (přírodní překážková dráha) a jeskyňaření.

Wenger Czech Adventure Race ale není jen o tom, kdo nejrychleji běží/jede/leze/najde cestu. Je to také závod ve strategii. Závodníky čeká 55 hodin nonstop závodění. Dobře zvolená doba pro jídlo, odpočinek a spánek může snadno zamíchat pořadím.

Letošní ročník proběhne 26.-30. srpna 2015 v Dobronicích u Bechyně. Utkat se můžete hned ve dvou kategoriích – Akademici a Open. Pro obě je třeba čtyřčlenný tým, jehož součástí je minimálně jedna žena. Akademici musí zároveň splnit ještě podmínku, že dva ze členů týmu budou studenti do 28 let s platným studijním průkazem.

Pokud na Wenger Czech Adventure Race nemáte dost sil nebo odvahy, ale účast na nějakém extrémním závodě vás láká, můžete vyzkoušet jeho lehčí verzi Wenger Mini Adventure Race. Tento závod je určený dvojicím, trvá okolo 18 hodin a urazíte během něj asi 150 km. Soutěží se opět ve dvou kategoriích, přičemž v jedné musí být členem týmu jedna žena. Ve druhé se může tým skládat ze dvou mužů.

Více informací o obou závodech najdete na stránkách akce: http://www.adventurerace.cz/.

Troufnete si? 🙂

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní a jeho autorem je Jiří Štencek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.
Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *