Wenger Attitude Chrono 01.0343.106.: spolehlivé hodinky nejen pro volný čas

Kolega Tomáš se s námi podělil o dojmy z hodinek Wenger Attitude 01.0343.106., které si pořídil v létě. Jeho postřehy z půl roku každodenního nošení najdete v této recenzi. 🙂

V březnu 2015 firma Wenger představila novinku v podobě hodinek Attitude Chrono 01.0343.106. Ihned se zařadily mezi naše nejprodávanější modely. Po několika měsících obdivu jsem si tento kousek pořídil a stal jsem se tak poprvé vlastníkem hodinek Wenger. Shodou okolností mé předchozí hodinky následujícího dne dosloužily, tak se staly nové Wengery ihned nedílnou součástí mého každodenního outfitu.

Wenger Attitude Chrono 01.0343.106. jsou vhodné pro každodenní nošení

Wenger Attitude Chrono 01.0343.106. jsou vhodné pro každodenní nošení

Během léta jsem je odzkoušel při různých aktivitách. První větší zkoušku odolnosti jsem provedl při dovolené v Rakousku ve městě Kaprun. Hodinky byly nepostradatelných doplňkem jak při vysokohorských túrách, kde jsem ocenil chronograf, díky němuž jsem přesně věděl, jak dlouho jsem již na cestě, tak při procházkách po městě, kde se skvěle skloubily s ležérním stylem. Při letošním horkém počasí jsem dokázal ocenit jejich odolnost při vysokých teplotách a následném prudkém zchlazení v ledovcových jezerech, kdy jsem nemusel řešit, že jsem si je zapomněl sundat a uschovat na suché místo. Hodinky se dokázaly přizpůsobit aktivní dovolené, neřešil jsem vysoké teploty, chlad, poškrábání, zachycení o oděv a ani vodu.

20150826_123951Odolný quartzový strojek nerozhodí ani nárazy a vibrace z jízdy na kole v horkém terénu.

Odolný quartzový strojek nerozhodí ani nárazy a vibrace z jízdy na kole v horkém terénu.

Wenger Attitude Chrono 01.0343.106. se díky svým vlastnostem hodí jak do rušných ulic města, tak do práce k formálnímu oblečení i na túru do hor nebo třeba jen na posezení s přáteli jako doplněk. Ani při letním koupání nedošlo k orosení sklíčka, takže jsem vždy věděl, kolik je hodin.

Na první pohled sice působí robustnějším dojmem, ale po několika minutách nošení už jejich váhu neberete na vědomí. Váha je vzhledem k ocelovému tahu o trochu vyšší než u jiných sportovních hodinek. Pohybuje se kolem 149 g, ale jejich nošení není nijak nekomfortní. Hodinky nevlastní žádnou lunetu, takže nehrozí zachycení o oděv.

Chronograf i indexy jsou na modrém podkladu skvěle čitelné. V noci jejich viditelnost zvyšuje luminiscence SuperLuminova, která je kromě indexů i na ručičkách hodinek.

Chronograf i indexy jsou na modrém podkladu skvěle čitelné. V noci jejich viditelnost zvyšuje luminiscence SuperLuminova, která je kromě indexů i na ručičkách hodinek.

Sklíčko je minerální se safírovou úpravou a pravděpodobnost poškrábání je tedy minimální. Voděodolnost tohoto modelu je 100 m, proto lze hodinky nechat na ruce i ve vodě. Analogový ciferník má 3 malé ciferníčky. Jeden slouží pro vteřinovou ručičku a zbylé dva pro chronograf (minuty a hodiny). U číslice 4 je umístěna datumovka, takže ciferník je plně využit pro téměř každou funkci.

V řadě Attitude* dokázal Wenger zkombinovat různé barevné provedení a materiály, tak že si vybere opravdu každý, dokonce i náročnější zákazník. Díky vlastnostem jako je elegance, odolnost, praktičnost a originalita si jistě rychle získají i další spokojené vlastníky jako jsem já. 

+ Klady hodinek20150826_182633
Voděodolnost 100 m
Chronograf
Multifunkční design modelu
Přiměřená odolnost

– Zápory hodinek
Vyšší hmotnost
Horší údržba od nečistot mezi tlačítky a korunkou

Text: Tomáš Dalešický

* Pokud jsou vám hodinky z řady Wenger Attitude trochu povědomé, pak nabídku hodinek Wenger znáte opravdu dobře. 🙂 Tento švýcarský výrobce hodinek letos přejmenoval řadu Wenger Commando na Wenger Attitude a pod novým názvem zachoval všechny výhody této velmi oblíbené řady hodinek, která nabízí vynikající poměr cena výkon a dokonalé skloubení elegantního stylu s praktickými vlastnostmi.

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *