V Helveti nově pořídíte luxusní pera a diáře. Jaké vybrat?

Když jsme přemýšleli, čím dalším vám udělat radost, nebyl výběr jednoduchý, protože milovníci kvalitních hodinek si zákonitě potrpí na kvalitu a skvělý design všeobecně. A protože v Helveti seženete nepřeberné množství věcí ⌚️ na levou ruku, zaměřili jsme se tentokrát na pravačku (leváci, ať nám odpustí zevšeobecnění ve prospěch hříčky). Do nabídky na Helveti.cz jsme zařadili luxusní pera, rollery, tužky a diáře, protože nosit dvoje hodinky je krajně nepraktické 😉 Chceme vás tím podpořit v uvědomělém trávení času a potěšit vás krásnými věcmi, které vás denně obklopují při osobních i pracovních projektech. V článku vám poradíme, jaké pero nebo diář se budou hodit právě vám. Vybírat můžete mezi značkami Parker, Waterman, Moleskine, Rotring, Lamy a Faber Castell, samozřejmě nechybí ani příslušenství.

Věříme, že naše nová kategorie pera a diáře potěší nejen profese, jejichž práci lze přenést na papír, ale také nadšené psavce, milovníky grafiky nebo ty, kterým se lépe přemýšlí s perem v ruce. V takovém případě je skvělé mít po ruce spolehlivý nástroj, který vaše myšlenky a představy uchová na papíře. Abyste se v naší nabídce psacích potřeb co nejlépe zorientovali, nachystali jsme si pro vás průvodce napříč značkami a posléze i správným výběrem pera.

Co je psáno, to je dáno

Kvalitní a spolehlivé produkty od ověřených značek jsou pro nás, spolu s vaší spokojeností, tím nejdůležitějším. Právě proto mezi našimi novinkami najdete pera, tužky a diáře od značek Parker, Waterman, Rotring, Lamy, Faber Castell a Moleskine, které vám jednotlivě představíme.

Parker je synonymum pro plnicí pero.

Pera Parker jsou věnována řemeslu jemného psaní

Parker je tradiční značka založená na zkušenostech nasbíraných během více než 130 let. Jde o ikonického specialistu na plnicí a kuličková pera. Mezi jednotlivými modely najdete jak cenově dostupná pera, tak i luxusní kousky. Za mnohaletým úspěchem Parkeru stojí zejména neustálé zdokonalování svých výrobků. 

Mistrovské řemeslo a vynikající design. Pera Parker jsou precizně zpracované jemné psací potřeby s bohatou historií a vírou v důležitost psaného slova. Naši odborníci využívají 130 let historie k vývoji nových per Parker, která odrážejí moderní kulturu a přitom zůstávají věrná svému dědictví. Objevte pero Parker, které nejlépe odpovídá vaší osobnosti a typu psaní, prostřednictvím kolekcemi inspirovaných dobou minulou i současnou. Najděte si ten svůj ještě dnes.

https://www.parkerpen.com
Značka Waterman je prvním výrobcem plnicího pera, jak jej známe dnes.

Průkopník moderních plnicích per Waterman

Značka Waterman se může pochlubit mnohaletou tradicí a pozoruhodnými úspěchy. Za největší z nich se však dá považovat první moderní plnicí pero v podobě, kterou známe dnes. Ačkoliv byla značka založena v New Yorku, nyní má sídlo v Paříži, což se promítá v designu jejich výrobků. Značka Waterman sází především na jemný vkus a luxusní materiály, které perům dodávají neopakovatelný vzhled.

Pera Waterman, vyrobená ve Francii, ztělesňují pařížský styl a eleganci již od roku 1883. Jemná pera Waterman, vyrobená z drahých materiálů a oživená luxusními vzory, odrážejí vytříbený vkus a úspěch. Objevte svůj typický Watermanův styl.

https://www.waterman.com

Moleskine – položte pero na papír a uvolněte svůj jedinečný hlas

Italská značka Moleskine navrhuje a vyrábí luxusní zápisníky, diáře, deníky, plánovače a skicáky, bez kterých by žádné pero ani tužka nebyly úplné. Značka Moleskine věří ve spojení klasiky a moderna. Právě proto stylizuje své bloky i zápisníky do jednoduchých a nevtíravých designů. Nejoblíbenější jsou zejména černobílé kombinace na deskách se zaoblenými rohy a papírem v barvě slonové kosti, která je příjemná pro oči.

Ve společnosti Moleskine věříme v nadčasovou sílu rukopisu jako základního vyjádření lidské civilizace, v mocný čin k uvolnění lidského génia, podpoře rozvoje i sdílení gramotnosti a znalostí. V rychlé technologické době hrdě oslavujeme umění lidského doteku; trvalé potěšení z přikládání pera na papír, kdy uvolníte svůj jedinečný hlas. Oslavujeme slavnostní, zamyšlené a meditativní gesto pera klouzajícího po prázdné stránce; romantika vytvoření osobního příběhu, který zaznamená celoživotní vzpomínku a zanechá charakteristický znak v celé své jedinečné kráse. Rukopis je univerzální a hluboce osobní. Je to promyšlený způsob, jak vyjádřit své pravé já a spojit se s ostatními velmi intimním, ale univerzálně dostupným způsobem.

https://www.moleskine.com/en-cz/manifesto.html
Za vzhledem per Lamy stojí japonský designér Naoto Fukawasa.

Není to „ jenom“ pero, je to Lamy

Rodinná značka Lamy patří mezi přední výrobce per nejen v Německu. Je také jedním z největších světových dodavatelů psacích potřeb. Ačkoliv se značka Lamy specializuje na rollery, klasická plnicí i kuličková pera, věnuje značné úsilí i do vývoje moderních psacích potřeb. Proto v jejich nabídce najdete i multisystémová pera, která spojují vlastnosti klasického psaní a funkce stylusu. Lamy se pyšní tím, že jsou jejich pera rozpoznatelná na první pohled. Přes celosvětovou působnost firma dbá na odpovědný a urržitelný přístup k výrobě i zaměstnancům.

Rok 2016 byl pro Lamyho rokem bohatým na události. Výročí „50 let designu Lamy“ znamenalo nejen významný milník v historii společnosti, ale také úsvit nového věku. Pod heslem „není to jen pero“ v Lamy působivě zdokumentovali svůj přerod v globální lifestylovou značku. Pro milovníky psaní po celém světě dnes značka představuje nejen vynikající design a perfektní funkčnost, ale především individualitu a živý požitek ze psaní.

https://www.lamy.com/en_gb/50-years-of-lamy-design/
Značka Faber-Castell osloví příznivce klasických per i grafitových tužek.

Pište, tvořte, žijte s Faber-Castell

Německá značka Faber-Castell se může pochlubit pozoruhodným prvenstvím. Je největším světovým výrobcem dřevěných tužek. Kromě grafitových tužek a pastelek však v nabídce nezapomíná ani na klasická plnicí a kuličková pera, která se vyznačují mimořádnou kvalitou. Při navrhování designu klade značka velký důraz na správnou ergonomii psaní.

Chceš si uspořádat myšlenky a popustit uzdu svobodné kreativitě? Zcela bezprostředně, bez monitoru a přímo z hlavy na papír? V tom případě pro tebe máme psací potřeby, které svým designem zapadají do moderního světa, a které jsou navrženy pro všechny, kdo umí propojit prostředí digitálního světa se svými osobními nápady zachycenými rukou na papíře.

https://www.faber-castell.cz/fields-of-competence/fine-writing

Rotring je jasnou volbou profesionálů

Logo značky Rotring můžete spatřit nejen na běžných psacích potřebách, jakými jsou mechanické tužky, rollery, kuličková i plnicí pera, ale také na speciálních psacích a kreslících potřebách, které lze uplatnit například v kaligrafii, při technických kresbách či návrzích. Značka drží krok s moderní dobou a neustále své výrobky vyvíjí, což ostatně potvrzuje třeba hybridní mechanická tužka.

Již více než 90 let dává Rotring tvůrcům a inženýrům nástroje, jimiž přivádějí svá díla k životu. Rotringová pera jsou kapesní, spolehlivá a mají dlouhou životnost, což tvůrci a profesionálové ocení ze všeho nejvíce. Izografická pera a další produkty Rotring slouží těm, kteří ke své tvorbě potřebují velmi kvalitní psací potřeby.

https://www.rotring.com

Psací potřeby s rozmanitou tváří

Každý jsme jiný, proto ani není univerzální pero, které by vyhovovalo všem. Co člověk, to jiné nároky na design, barvu, hrot i náplně. A protože chceme, aby si u nás své dokonalé pero našel každý, nabízíme kuličková i plnicí pera, rollery či mechanické tužky v mnoha designech. 

Kvalitní pero je kandidátem na skvělý dárek

Pero může být také luxusním dárkem, ať už osobním, nebo firemním. Kromě svých běžných vlastností má velkou výhodu – dokáže vystihnout osobnost obdarovaného a podpořit jeho styl. A nezáleží na tom, jestli se jedná o ostříleného businessmana, příležitostného básníka, výkonného asistenta, nebo studenta.

Právě proto budou luxusní pera ideální i v těchto případech:

 • dárek pro obchodní partnery,
 • za úspěšně složenou maturitu či promoci,
 • nápaditý vánoční dárek pro blízké
 • pro radost tatínkovi ke dni otců,
 • jako skvělé poděkování třídnímu učiteli za vysvědčení,
 • nebo prostě jako originální dárek pro ženu, či muže
Jestli se vám bude lépe psát s rollerem, kuličkovým perem, nebo plnicím perem, odvodíte nejsnáze podle vlastností náplně a hrotu.

Jaké pero si vybrat?

Kuličková pera

 • Hustý, pastu připomínající inkoust, zaručuje plynulost psaní a minimalizuje riziko vytečení náplně. Kulička u per od ověřených výrobců je vyrobena z karbidu wolframu, který je zárukou dlouhé životnosti pera.

Tip: Typ pera, který vás nadchne, jestliže jste časově zaneprázdnění a stále ve spěchu. Nevytékající inkoust kuličkových per ocení tedy především studenti při psaní poznámek, kantoři při opravování sešitů, ale i ti, kteří od pera očekávají maximální pohodlí s minimem komplikací.

Plnicí pera

 • Pera, která v sobě skrývají určité kouzlo a tradici. Plnicí pera jsou výjimečná sytou stopou a také lehkostí přítlaku, jakou usnadňují psaní. Díky inkoustu na vodní bázi a široké škále hrotů lze plnicí pera použít jak při psaní, tak ke kresbám. To vše bez nutnosti vyvíjet velký tlak na papír.

Tip: Pera, jejichž vlastnosti ocení každý, kdo si potrpí na psaný projev a celkový prožitek ze samotného psaní. Stopa plnicích per je proměnlivá a dokonale tak odráží jedinečnost vašeho rukopisu. Proto jsou často přítomna u podpisu důležitých dokumentů právě díky svým unikátním vlastnostem. Skvěle se hodí pro ty, kteří si potrpí na luxusní psací potřeby.

Rollery

 • Rollery (známé také jako keramická pera) představují kompromis mezi klasickým plnicím a kuličkovým perem. Kombinují v sobě totiž nejlepší vlastnosti z obou typů. Lehkost psaní plnicího pera a snadnou manipulaci kuličkového pera. Stejně jako kuličkové pero má i roller v hrotu kuličku. Místo kovové je však keramická, která je o něco tvrdší, a proto zanechává i jinou stopu.

Tip: Jedinečná kombinace vlastností plnicích a kuličkových per je určena pro časově zaneprázdněné jedince, kteří zároveň nechtějí psát jen tak něčím obyčejným. S rollerem se velmi snadno píše, nebrzdí vás při práci a zároveň zachová unikátnost vašeho rukopisu.

Mechanické tužky

 • Mechanické tužky jsou ideálním společníkem nejen při psaní, ale také při kreslení, črtání i rýsování. Oproti klasické tužce nemusíte řešit problém s obrušujícím se a mizícím hrotem. Mechanické tužky nabízí různé tvrdosti tuhy, proto si pro každý projekt můžete zvolit ideální nastavení.

Tip: Jasná volba pro všechny návrháře, projektanty, umělce, konstruktéry, ale i studenty. Mechanické tužky jsou nekomplikované a praktické, a proto je mnozí při tvorbě upřednostní. Tužka je také ideální do páru k perům či rollerům na dočasné poznámky, které později vymažete.

Pero s věnováním

Věříme, že pero není jen obyčejný nástroj nebo pomocník při psaní, ale může být i společníkem, který bude svého majitele doprovázet při běžném i pracovním životě. Abychom mohli dát vašemu peru osobitý šmrnc a nádech originality, připravujeme službu gravírování per. Pokud tedy uvažujete o peru jako o dárku nebo jednoduše chcete mít na svém psacím stole unikátní kousek, můžete si zvolit logo, verš, jméno nebo věnování, které vám na pero necháme vyrýt. 

Na pera vygravírujeme text podle vašeho přání.

Příslušenství k perům a psacím potřebám

Aby pero dobře sloužilo, je zapotřebí mu čas od času věnovat určitou péči. V nabídce příslušenství proto najdete vše, co budete potřebovat:

 • náplně, tuhy, bombičky,
 • inkousty a tuše,
 • náhradní hroty k perům,
 • pouzdra.
V prodejnách Helveti vám vždy ochotně poradíme s výběrem.

Osobně vám poradíme v prodejně Helveti

Jestli se chcete zeptat na výhody jednotlivých per, nebo se o nich dozvědět něco zajímavého, budou se na vás těšit kolegové v nové prodejně v ulici Dukelských hrdinů v Praze Holešovicích. V této prodejně jsme také prodloužili otevírací dobu a máme otevřeno i v sobotu.

Přijďte se podívat na naši nabídku luxusních per i ostatních psacích potřeb. Osobně vám tu poradíme s výběrem pro jakoukoli příležitost. Online jsme vám k dispozici i na našem Facebooku (stačí zanechat soukromou zprávu).

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *