Svěží retro limitka Seiko 5 Sports Kosuke Kawamura

Pokud je někdo v hodinářském segmentu králem všemožných limitovaných edic, tak se Seiko se svými modely bude dozajista nacházet na předních příčkách. Edice jako Street Fighter, či One Piece rozhodně nezapadly a nejinak tomu určitě bude také v případě designu, za kterým stojí japonský grafik Kosuke Kawamura. V dnešním článku si totiž představíme limitovanou edici a novinku Seiko 5 Sports SRPJ41K1 SKX Sense Style Kosuke Kawamura, v níž právě Kawamura prostřednictvím své oblíbené výtvarné techniky koláže nechal vyniknout prvky legendárních modelů ze 60. a 70. let, což ostatně možná milovníci Seika na první pohled rozpoznali.

Autor článku: Jiří Marek

Umělec z Hirošimy

Kosuke Kawamura je tokijský grafik, jehož jméno a um je nejvíce spojováno s kolážemi. Svou nápaditostí Kawamura reflektuje současnou popkulturu a prostupuje také do oblasti umění, oděvního, ale i do hodinářského průmyslu. Kosukeho počiny můžete nalézt třeba u značek Adidas, Uniqlo, Gundam, G-shock a nově právě u Seika.

Unikátní ciferník svým pojetím odkazuje hned na několik modelů z 60. a 70. let.
Kouřové dýnko (mimo jiné také odkaz do historie Seika) zdobí podpis Kosuke Kawamury.

Time Sonar 21. století

Číselník a ručky vzdávají hold mimo jiné legendárnímu modelu Seiko „Time Sonar“ ze 70. let

Společnost Seiko doslova před pár dny oznámila dvojici limitovaných edic Seiko 5 Sports Kosuke Kawamura (ref. SRPJ41K1).  Z přídomku je jasné, o co se bude jednat, ale to, že na nás čeká závan sedmdesátek je rozhodně příjemným, byť tak trochu očekávaným bonusem. Čtyřiačtyřicetiletý Kawamura si totiž do parády vzal Seiko „Time Sonar“ ze 70. let, které byly na první dobrou jasnou inspirací. Celek však působí moderním a svěžím dojmem s jasnými odkazy. I když zprvu může číselník působit poněkud rušivým dojem, tak je to právě to, co z hodinek dělá vskutku nevšední zážitek.

Snoubí totiž v sobě hned několik referencí na hodinky 60. a 70. let. A to včetně včetně lunety a jejího provedení, číselníku jako takového a mnoho dalšího. Prakticky všechny designové prvky jsou převzaty z klasických sportovních hodinek Seiko 5 let dřívějších. To znamená, že stejně tak dobře můžete očekávat  42,5 mm ocelové pouzdro – lug to lug 46 mm, s typicky umístěnou korunkou na pozici 4, sklíčkem Hardlex a šroubovacím zadním dýnkem. To dostalo kouřové zabarvení a umožňuje částečný průhled na kalibr 4R36 pracující s 3 Hz frekvencí. Výjimkou pak samozřejmě není ani 100M vodotěsnost.

Pokud jste pamětníci, vykouzlí vám Seiko 5 Sports z pera Kosuke Kawamury díky svým detailům úsměv. A pokud jste je náhodou teprve nyní objevili, pak berte tuto limitovanou edici (3.000 ks) jako exkurs do minulosti. V obou případech se je na co se dívat.


Informace o novinkách Seiko 5 Sports od redakce:

Jaké další novinky přineslo Seiko?

Ačkoli hodinky Seiko 5 Sports Kosuke Kawamura ještě nejsou u nás v Helveti na skladě (i pořadník předobjednávek máme bohužel plný), máme pro nadšence do Seiko 5 dobrou zprávu. Očekáváme totiž další dvě novinky s podobným designem, a to konkrétně model s měděným ciferníkem Seiko 5 SKX Sports Style SRPJ47K1 a s tyrkysovým ciferníkem Seiko 5 SKX Sports Style SRPJ45K1. Skladem je prozatím nemáme, očekáváme je ale každou chvílí, takže můžete sledovat dostupnost. Už teď si ale můžete zajistit předobjednávky a pojistit si je tak, aby vám po naskladnění neutekly.

Seiko 5 SKX Sports Style SRPJ47K1 a Seiko 5 SKX Sports Style SRPJ45K1

Hodinky Seiko 5 Sports SRPJ47K1 a Seiko 5 Sports SRPJ45K1 jsou novinkou roku 2022 patřící do legendární modelové řady Seiko 5. Majitele zaujmou speciálním vzhledem, ve kterém fanoušci Seika jistě poznávají prvky modelu Seiko Time Sonar 7015-6010 ze 70. let.

Seiko 5 Sports SRPJ45K1
Seiko 5 Sports SRPJ47K1 

Nové modely Seiko 5 zachovávají hlavní rysy této řady – mechanický strojek s automatickým nátahem, zobrazení data a dne, umístění korunky na pozici 4. hodiny, vodotěsnost, odolnost. Hodinky Seiko 5 Sports SRPJ47K1 by měly být hrdým nástupcem legendy Seiko SKX007 / SKX009. Svému předchůdci jsou ve většině ohledů věrné.

O edici Seiko 5 Sports 2019, do níž se dnešní novinky řadí, jsme psali zde: Nové Seiko 5 Sports

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *