Seiko přichází s novinkou pro piloty

Po nedávné želví novince (Seiko SRP777K1) přichází Seiko s dalším rozšířením své nabídky. Půjde celkem o 3 modely (Seiko SSG001, SSG003 a SSG005), které ponesou název Seiko Prospex Radio Sync Solar World Time Chronograph a přinesou nový standard v hodinkách pro piloty. Všechny tři modely mají ocelové pouzdro s průměrem 47,8 mm. Seiko SSG001 je celoocelový, SSG003 má navíc černou úpravu a SSG005 vhodně doplňuje kožený řemínek z telecí kůže.

Seiko SSG00X

Seiko SSG00X

Přesnost a spolehlivost, to jsou vlastnosti, které od svých hodinek vyžaduje každý pilot. Seiko SSG00x se vyznačují přesností 1s/100 000 let a spolehlivostí solárně nabíjeného kalibru, který nikdy nepotřebuje výměnu baterie.

Nový a účinnější kalibr 8B92 má zlepšenou časovou synchronizaci a přijímá signály ze stanic s atomovými hodinami v Japonsku, Číně, Německu a USA. Za ideálních podmínek dochází k synchronizaci automaticky 3x denně nebo jednoduše po stisknutí k tomu určeného tlačítka.

Seiko SSG00X-3

Seiko SSG00X-3

Kalibr 8B92 dále disponuje funkcí světového času (umožňuje nastavit jedno z 25 časových pásem), chronografem s přesností 1/5 sekundy a kalendářem do roku 2099. Otočné posuvné měřítko na lunetě umožňuje snadné výpočty a převody vzdáleností, množství paliva v nádrži, hmotnosti a rychlosti. Pro minimalizaci rizika stisku nesprávného tlačítka jsou horní plochy tlačítek umístěných po stranách v pozici 3 a 9 hodin odlišné.

Ručičky a indexy jsou opatřeny vrstvou Lumibrite a zaručí tak skvělou čitelnost i v noci a šeru. Krystal Hardlex má navíc antireflexní vrstvu zaručující vysokou čitelnost na první pohled. Vlastností, která zaručuje maximální všestrannost těchto hodinek je také voděodolnost do 100 m.

Seiko SSG00X-2

Seiko SSG00X-2

Hodinky Seiko Prospex Radio Sync Solar World Time Chronograph budou k dostání v srpnu 2016. Ale už nyní přijímáme předobjednávky na emailu info@helveti.cz nebo na telefonním čísle 774 272 737.

Přibližné rozpětí maloobchodních cen v Evropě bude 640-730 euro.

Zdroj: Seiko Česká Republika

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *