Seiko a Brian May z kapely Queen uvádí limitovanou edici hodinek

Asi vám nemusíme dlouho představovat, kdo je to Brian May. Nositel medaile Řádu britského impéria, doktor astrofyziky, bývalý dlouholetý kancléř liverpoolské Univerzity Johna Moorese, ale především – kytarista a hlavní skladatel jedinečné kapely Queen. Co o něm možná nevíte? Že je to dlouhodobý fanoušek hodinek Seiko. A v květnu 2020 uvidíme i jeho signature model. Ne, kytara to není, ale vlastně skoro ano…

Kytara Red Special

Během své dlouhé kariéry spoléhal legendární Brian May na svou kytaru Red Special, která mu pomohla udělat z kapely Queen jednu z nejuznávanějších rockových skupin světa. Stejně tak se spoléhal na hodinky Seiko.

Brian May nosí Seiko již více než 40 let

Již přes 40 let používá Brian potápěčské hodinky Seiko (fanoušci se domnívají, že je se jedná o model 6309 – pozn. redakce), jejichž nestárnoucí design sloužil inspiraci pro nejnovější kolekci Seiko 5 Sports. Koupil si je v sedmdesátých letech v Japonsku během svého prvního celosvětového turné a následně s ním jeho kytara i hodinky procestovaly celý svět.

Kytara Red Special teď inspirovala nový model z řády Seiko 5 Sports, jejichž ciferník odráží design této kytary. Legendární kytary, kterou Brian a jeho otec vyrobili v šedesátých letech. Kytara byla vyrobena ručně.

Na kytaře začali pracovat v srpnu roku 1963, kdy bylo Brianovi 16 let. Většina použitého dřeva je z krbu (z 18. století). Například krk kytary je vyroben právě z tohoto dřeva. Proto se také kytaře občas říká „Fireplace“ (krb). Tělo je z lisovaného dřeva se starou dubovou vložkou a je pokryté mahagonovou dýhou, kterou sám Brian obarvil a vyleštil.

Stáří a původ dřeva nese s sebou i viditelné znaky opotřebení. Brian například vypráví o viditelném poškození krku hmyzem.

Nakonec tak vznikla polo akustická kytara. Brian May hrál s touto kytarou na mnoha albech skupiny Queen, koncertech a dalších představení přes více než 30 let. Název Red Special vznikl z červeno-hnědé barvy, která vznikla poté, co byla kytara natřena několika vrstvami speciální britskou kutilskou hmotou „Rustin’s Plastic Coating“.

Nové Seiko SRPE83K1

Nové hodinky Seiko SRPE83K1 jsou vyrobené naprosto odlišnou cestou, ale přesně takovou, aby také vydržely věčnost.

Uvnitř hodinek tepe kvalitní kalibr 4R36, hodinky se také mohou pochlubit vodotěsností do 100 metrů, tvrzeným Hardlex sklíčkem a robustním ocelovým pouzdrem. Mají všechny kvality, které získaly řadě Seiko 5 spoustu dlouholetých příznivců. Ciferník má stejně černo-červenou barvu jako kytara Red Special a strukturu připomínající dřevo, ze kterého je kytara vyrobena.

Detaily, které potěší

Hodinky jsou dostupné v limitované edici s Brianovým autogramem na dýnku a dodávají se ve speciálním balení, které je odkazem na cestovní kytarový kufr Red Special.

V balení také najdeme pamětní minci, vyrobenou podle šestipencové mince, kterou Brian občas používal během své kariéry jako trsátko. Hodinky mají černý nylonový řemínek (tzv. NATO), připomínající černý kytarový popruh.

Cena a kde koupit

Zakoupit hodinky můžete na našem eshopu Helveti.cz – Seiko SRPE83K1.

  • Hodinky jsou v limitované edici v počtu 9000 kusů.
  • Cena: 14 890 Kč
  • Balení: hodinky, pamětní mince, speciální box (ala kytarový kufr)

Dostupnost: hodinky budou v ČR v průběhu května 2020 (přijímáme předobjednávky)

Spolupráce Seiko a kytaristy kapely Queen

Seiko děkuje Brianovi za příležitost oslavit jeho hudební kariéru a kreativitu tímto signature modelem. Brian May to komentoval takto:

“Je potěšením sledovat, jak tyhle hodinky vznikají a jsem rád, že kytara, kterou jsem vytvořil spolu se svým tátou, inspirovala tuto spolupráci. Svoje hodinky Seiko miluji, slouží mi skvěle už dlouhá léta a i tento nový model budu nosit s hrdostí.”

ブライアン・メイ、コラボ時計を受け取り大喜び

Obecně o hodinkách Seiko 5 Sports

Hodinky Seiko 5 Sports by měly být hrdým nástupcem legendy Seiko SKX007 / SKX009. Svému předchůdci jsou ve většině ohledů věrné. Automatický strojek, odolné ocelové pouzdro, NATO řemínek, otočná luneta a šroubovací dýnko.

Hodí se jak na sport, tak na běžné nošení a pohání je automatický strojek 4R36 (24 kamenů) s rezervnou nátahu 41 hodin. Odolné ocelové pouzdro vhodně doplňuje NATO nebo silikonový řemínek (záleží na variantě hodinek). Kromě toho mají otočnou lunetu a šroubovací dýnko, která dokonale těsní i během plavání či potápění až do hloubky cca 20 m (v ideálním prostředí 100m). Nově mají hodinky průhled dýnkem na strojek.

Průměr pouzdra hodinek je 42,5mm, výška hodinek 13,4mm a lug-to-lug je 46mm.

V noci i v zakalené vodě oceníte výrazné ručičky a indexy s výbornou luminiscencí Lumibrite, díky níž nebude přečíst čas a odhadnout dobu ponoru žádný problém.

Více jsme o nich psali v článku Nové Seiko 5 Sports.

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *