Recenze Victorinox Airboss Mechanical Black Edition

Tentokrát si dáme pauzu od japonských hodinek a podáváme se na Victorinox AirBoss Mechanical Black Edition. Pod tak dlouhým názvem najdete docela zajímavou kombinaci vojenských hodinek v tmavé barvě. To by mohlo upoutat pozornost leteckých fanoušků, a tak jsem se rozhodl se na to podívat blíže.

Číselník

Dnešním hlavním rysem hodinek je černý ciferník s velkými bílými číslicemi a červenými prvky. Taková kombinace vypadá působivě a měla by být čitelná v každé situaci. Sekundová ručka je vyvedena v jasně červené barvě, což ulehčuje odčítání času. Dvaceti čtyřhodinová stupnice je také v červené barvě, stejně jako na klasických vojenských hodinkách.
Datumové okénko se nachází na 6 pozici. Je vyvedeno v bílé barvě, takže s jejím hledáním nebudete mít žádný problém. Raději bych ale upřednostňoval tmavou verzi pro trochu konzervovanější vzhled bez jakýchkoli rušících prvků na ciferníku.

Ciferník obsahuje indexy označující hodiny, jen 12 hodina je nahrazena logem Victorinox. Velké číslice jsou mírně zvednuty nad drážkovaným kruhem, což vytváří pěkný 3D efekt. Takový ciferník nevypadá fádně a je velkou výhodou těchto hodinek.

Číslice jsou pokryty luminiscenčním materiálem, který ve tmě jasně svítí. Celý ciferník je chráněn safírovým sklem. Za takovou cenu už tyto parametry, člověk tak nějak očekává.

Pouzdro

Černé matné pouzdro je jeden z hlavních rysů hodinek. Průměr pouzdra je 42 mm, což znamená přiměřeně velké hodinky, pouzdro není ani tlusté, na výšku má 11,4 mm.

Hmotnost je 89,5 g, takže ve výsledku získáte pěkné hodinky s rozumnými rozměry. Pouzdro nezachytává rukávy od košile a bude se tak snadno nosit s Vaší oblíbenou košilí.

Zadní kryt je průhledný, takže přes něj vidíte pohyb stroje. Ochrana proti vodě je dostatečných 100 m. Korunka není velká, ale přesto snadno ovladatelná. Korunka má jako obyčejně dvě polohy – pro nastavení data a pro nastavení času. Na korunce najdete logo Victorinoxu.

Řemínek

Hodinky Victorinox AirBoss Mechanical Black Edition jsou dodávány s černým textilním řemínkem. Řemínek nemá žádné obšití mimo dvou stehů v horní oblasti. Taková kombinace vypadá a dobře se nosí. Mimochodem, šířka řemínku v místě uchycení k hodinkám je 22 mm.

Výrobce však nabízí také kovový náramek, který zcela mění vzhled hodinek. Matný dojem z povrchu hodinek je o něco silnější. Zatímco hodinky na látkovém řemenu vypadají jako opravdová vojenská časomíra, ocelový náramek vytváří efekt dražšího vzhledu hodinek a vypadá velmi dobře. Je úžasné, jak takový řemínek může ovlivnit celkový vzhled. Možná by bylo moudré je vlastnit oba a zaměňovat je dle situace?

Strojek

Uvnitř hodinek najdete automatický stroj ETA 2824-2, který nabízí 38hodinovou rezervu chodu. Musím konstatovat, že taková rezerva nátahu, není nijak převratná, jelikož na trhu existují hodinové strojky, které nabízejí mnohem působivější čísla, co se týče rezervy nátahu.

Přinejmenším si budete moci vychutnat pohled přes zadní část pouzdra na samotný strojek, který má rozhodně co nabídnout. Další výhodou je, že strojek je dobře známý a velmi využívaný a lze jej najít v mnoha dalších hodinkách. To znamená, že s případným servisem nebude žádný problém najít hodináře, který Vám dokáže strojek opravit.

Při použití

Myslím, že velikost je to hlavní, co má vliv na pohodlí těchto hodinek. Prostě vám sedí na zápěstí a textilní kombinace se velmi pěkně nosí. To je něco jiného než všechny nedávné „tajné“ edice. Prostě klasický design s čitelným číselníkem, to zní skvěle, ne?

Rezerva chodu hodinek také není velkým problémem při každodenním používání. Na těchto hodinkách jsem nenašel žádné další problémy. Jak již bylo zmíněno, textilní a kovový náramek vytvářejí zcela odlišný vzhled, takže před rozhodnutím, které si vybrat, rozhodně vyzkoušejte obě varianty.

Cena a dostupnost

Doporučená cena těchto hodinek je 27 190 Kč. Za tuto cenu získáte klasický design, který nebude stárnout. Uvnitř můžete očekávat známý strojek, který není na hranici technických úspěchů, ale stále vám může sloužit po dlouhou dobu. Vím, že v této cenové kategorii je spousta soupeřů, ať už jde o japonské nebo švýcarské značky.

Přesto je stále překvapující, jak málo z nich dokáže nabídnout solidní styl, který by zabránil kopírování dražších modelů. Mám rád hodinky s leteckou tématikou a tohle vypadá jako slušná volba.

Originální článek byl připraven pro blog Onewheee.com.
Do češtiny přeložil a upravil Jakub Novák.

Victorinox AirBoss Mechanical Black Edition 241720
Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *