Pozor na padělky Seiko hodinek

Rozmohl se nám tady takový nešvar. Internetem kolují padělky hodinek Seiko. Nejčastěji jde o modely Seiko Prospex a vůbec nejčastěji jde o model Seiko SRPA21K1 Padi Special Edition.

Originál hodinek Seiko Turtle Padi

Doporučujeme tedy – nekupujte hodinky Seiko na serverech jako je Wish.com, Aliexpress a podobné. Z největší pravděpodobnosti si koupíte padělek hodinek, který nebude mít zdaleka hodnotu, kterou za to zaplatíte.

Výrobci padělků se nestydí na hodinky napsat značku Seiko a to dokonce i na strojek, který se Seikem nemá nic společného.

Ač při přezkoumání hodinek je zkušenějšímu znalci hodinek Seiko zřejmé, že jde o padělek, tak při nákupu to (kromě výrazně nižší ceny) nijak nezjistíte. Při prodeji falzifikátů hodinek Seiko totiž tito prodejci používají oficiální fotky, ale výsledně dodané zboží se velmi zásadně liší od originálu. A to už na první pohled.

Rozdíly u padělků:

 • jinak zbarvené ručky,
 • nápisy na dýnku neodpovídají originálu,
 • detailu na ciferníku se liší,
 • neoriginální strojek,
 • nekvalitně zpracovaná spona a luneta
 • a další a další.

Rozhodně bychom nedůvěřovali udávané vodotěsnosti 200m a jiným parametrům padělků, které naopak Seiko u originálů garantuje.

Sériové číslo 630711

Seiko nikdy nepoužívá stejné sériové číslo 2x. Tyto padělky mají na dýnku sériové číslo 630711 a podle toho lze snadno poznat alespoň některé padělky.

Sériová čísla na dýnku jsou vždy jedinečná! Toto není neobvyklé ani u jiných značek a jejich padělků. Stejně tak se objevovaly padělky hodinek Citizen, Tissot a dalších s opakujícím se sériovým číslem.

Zdroje: https://www.rwg.bz a https://forums.watchuseek.com

Nejenom Seiko Prospex

Bohužel padělky hodinek Seiko Prospex to nekončí. Objevují se také padělky řady Seiko Presage, ale i Seiko 5. Dejte si tedy pozor na všechny podezřelé nabídky, které lákají velmi nízkou cenou.

Autorizovaný servis vám je neopraví

Máme zprávy od distributora značky Seiko, že se množí počet falzifikátů poslaných na servis. Zákazníci často netuší, že si zakoupili padělek hodinek Seiko. Za cenu úspory peněz nakonec bohužel zakoupí zboží, které neodpovídá v ničem originálu. Autorizovaný servis takové hodinky samozřejmě neopravuje a posílá na náklady majitele zpět. Vy pak získáte nefunkční hodinky, které nikdo neopraví. Respektive můžete přesvědčit hodináře, aby vám hodinky opravil, ale cena opravy může převyšovat váš nákup.

Naše doporučení

 1. Nekupujte hodinky za nesmyslně nízkou cenu.
 2. Dejte si pozor na servery Wish.com, Aliexpress, eBay a další.
  1. Aktualizace: nabídky se bohužel objevují také na českém Aukru (bez větší ochoty s tím něco dělat) a Bazoši (inzeráty padělků maže).
 3. Ověřte si obchod, jestli jde o autorizovaného prodejce.
 4. Po nákupu zkontrolujte obsah balení a jeho originalitu (krabička, certifikáty, vyplněná záruční karta, samotné hodinky). Pokud vykazují stopy padělku, ihned vraťte prodejci a žádejte vrácení peněz.

Ukázky padělků hodinek Seiko

Seiko Prospex SRPA21 PADI Special Edition FAKE..!! #short
Fake Seiko's - Turtle/Presage/Alpinist | The Watcher
Wish sold me a Fake Seiko Turtle?


Často hledáte: repliky Seiko, falzifikáty Seiko, Fake Seiko, padělky Seiko, kopie Seiko hodinek.

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

9 komentářů u “Pozor na padělky Seiko hodinek

 1. Kupují jen z Číny ty padělky, mám jich asi 70ks, hlavně Casio, Timex, Rolex atd, jsou za zlomek ceny originálu, rozdíl nepoznatelný…a fungují!!! Nebudu živit ty naše zlodějské překupníky údajných originálů… A jsem spokojen!!!

  • Každý má právo na názor a pokud vám padělky vyhovují..
   Jenom snad poprosím, abyste nás neoznačoval za zloděje a nerozporoval originalitu našich hodinek. Ani v jednom nemáte pravdu.
   Přeji hezký den, Jiří Štencek

  • Rozdíl poznatelný je. Pokud vy ho nevidíte, tak je to vaše věc. Živíte čínského padělatele míst firem, které dělají opravdovou hodinařinu. Vaše volba, jen to není něco, čím bych se chlubil. Zlodějské překupníky nehodlám komentovat vůbec. To už je fakt mimo. (hlavně tady)

  • Fake Rolexy este dokazem ako-tak s prizmurenim oboch oci pochopit ked si ich kupi niekto kto vie ze si original nikdy v zivote nebude moct dovolit. Aj ked ja by som si fake nekupil. Ale Casio a Timex? To su hodinky ktore (original) zacinaju niekde na 500 Kc a vacsina modelov je v cene cca do 3000 Kc. Tam sa fake neoplati ani z cisto ekonomickeho hladiska. Kolko usetrite na tych fake Casiach oproti originalu? 200 Kc? To sa vam fakt oplati?

 2. Nevím jak ostatní lidi, ale pro mě jsou zrovna hodinky věc, u které si potrpím na originál. A i když patřím spíš do skupiny chudších, tak si raději našetřím a koupím originál a nosím ho s hrdostí, že mám něco kvalitního a trvanlivého, co má pro mě nějakou hodnotu. Raději budu nosit fake džíny, než hodinky.

 3. Aktualizovali jsme článek o nové skutečnosti. Padělaný model používá stále stejné sériové číslo 630711 a je tak snadněji rozeznatelný. Nemusí však jít o jediné sériové číslo, které se na padělcích objevuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *