Padělky hodinek Wenger

Hodinky Wenger Sea Force

Hodinky Wenger Sea Force

Nejvíce padělanými značkami hodinek jsou jednoznačně Rolex, Breitling, IWC a další luxusní značky. Lidé si je většinou pořizují s vědomím, že jde o padělky. Přivezou si je například z dovolené v Thajsku, nebo je pořídí na Internetu. Podezřele nízká cena je jednoznačným indikátorem, že tento model nepochází ze švýcarské dílny s tradicí.

Druhou možností je vydávání padělků za pravé hodinky. Takto vyrobené hodinky jsou pro běžného uživatele těžko odhalitelné a nejčastěji vyjde pravda najevo až při návštěvě hodináře. Obětmi se stávají i značky střední, nebo nižší střední třídy. Nákup hodinek na Internetu je větrem do plachet padělatelů. Lidí chtějí ušetřit pár korun a nakoupí v neověřeném obchodě. Vzhledem k naší specializaci na švýcarské hodinky Wenger si představíme jednotlivé indikátory pravosti hodinek právě na této firmě.

Prvním krokem je výběr obchodu. Seznam oficiálních prodejních míst je umístěn na stránkách distributora a ověření prodejci jsou také držiteli certifikátu.

Firma Wenger má u jednotlivých modelů nastavenou doporučenou maloobchodní cenu, kterou prodejci ve většině případů respektují. Snížení ceny se objevuje pouze u hodinek v akci či výprodeji starších modelových řad. Obchod s výrazně nižšími cenami je tedy podezřelý a může se jednat o neoficiální dovoz bez nároku na záruku a servis či padělané hodinky. TIP: Pozor na nákup hodinek ze zahraničí.

Originální krabička pro hodinky Wenger

Originální krabička pro hodinky Wenger

Po objednání hodinek z obchodu obdržíte balíček. Hodinky Wenger se dodávají v elegantní ocelové krabičce, která je vyplněna koženkou. Nemusíte se tak obávat poškození ani při transportu neopatrným pošťákem. V krabičce by se kromě hodinek měly nacházet tři knížečky. První s názvem International Service Centers obsahuje seznam mezinárodních servisních středisek a druhá s názvem Návod k obsluze nepotřebuje vysvětlení. Nejdůležitější z trojice se nazývá International Guarantee a jedná se o záruční list. Tímto záručním listem se můžete prokázat v kterémkoliv servisním středisku na světě pro uplatnění tříleté mezinárodní záruky. Prodejce by měl tento záruční list vyplnit před odesláním hodinek.

Wenger visačka v podobě švýcarského nože

Wenger visačka u hodinek

Hodinky jsou opatřeny visačkou v podobě švýcarského nožíku s čárovým kódem a označením hodinek. Na ciferníku nesmí chybět kromě nápisu Wenger také označení Swiss made. Originální švýcarské Wengery mají velmi nápadité dýnko hodinek s odkazem na tradici výroby nožů a informacemi o konkrétním modelu hodinek.

Za dobu našeho působení na trhu s hodinkami jsme se zatím osobně nesetkali s padělkem firmy Wenger. Doufáme, že tento úspěšný stav setrvá i nadále.

O padělcích hodinek jinde

Často hledáte: repliky Wenger, falzifikáty Wenger, padělky Wenger, kopie Wenger hodinek.

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *