Do Ameriky s Citizenem

Rádi pro vás testujeme naše hodinky, abyste měli snazší výběr. Tentokrát se chystáme s hodinkami na měsíční cestu po západním pobřeží USA.

Které ale vybrat?

„Nějak opomíjíme Citizen, nemyslíš?“ Přesně takhle zareagovala moje kolegyně Jana, když jsme se bavili o výběru hodinek na testování. A bylo rozhodnuto! Pojedou Citizeny, abychom jim dali prostor se ukázat.

Na naší minulé cestě po USA, kterou absolvoval kolega Jakub, jsme testovali Wenger Squadron GMT. Výběr GMT funkce je nasnadě, protože přeci každý cestoval rád ví, kolik je právě hodin u nás doma v ČR. Proto i výběr z hodinek Citizen byl laděn stejným způsobem.

Co je to GMT?

Disponují-li hodinky funkcí GMT, znamená to, že jsou schopny zobrazovat čas v dalším, druhém, odlišném časovém pásmu, než zobrazuje primární ukazatel času na hodinkách a to formou různých komplikací, ve kterých jsou výrobci velmi vynalézaví.

A když druhý čas, tak co rovnou automatická synchronizace přesného času (skrze všechny časová pásma) pomocí GPS nebo radia? Tohle zvládají už pouze některé značky (Seiko, Citizen a Casio).

GPS vs. Radio

Velkou výhodou GPS je pokrytí signálem. Rádiem řízené hodinky jsou totiž odkázány pouze na několik vysílačů po světě (ty však pokryjí většinu potřeb), kdežto GPS hodinky se seřídí kdekoliv.

 

Z jakých hodinek jsem vybíral?

Nejdřív jsem nemířil nijak vysoko a chtěl jsem si vyzkoušet dostupné hodinky Citizen v cenové relaci 10-15tis. Kč. V tom mě ale příjemně překvapil distributor hodinek Citizen a dal mi k testování na výběr z nejvyšších modelů dané značky. Kandidáti se mi tak zúžili na:

Výběr jsem zveřejnil i na našem Instagramu. Nakonec to vyhrály titanové Citizen CC9015-54E. Jak se bude hodinkám na cestě dařit, se dozvíte v obsáhlé recenzi doplněné spousty fotek. Pokusím se také o porovnání s rivalem Seiko Astron.

Děkuji za pozornost a tímto se s vámi na měsíc loučím, abych studoval jak se podniká v USA a porovnal kvalitu národních parků.

Jiří Štencek

Těžké rozhodování máme před cestou do USA 🙂 Které by vyhrály u vás?

A post shared by Helveti.cz (@helveticz) on

 

PS: Ještě malé nalákání na funkce hodinek. Já osobně se už nemůžu dočkat, až vše vyzkouším.

Eco Drive SATELLITE WAVE GPS watches

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *