Certina za skvělé ceny

Na prodejně nám právě přistálo několik krásných hodinek Certina, které nabízíme s příjemnou slevou 30 %.

Obzvláště u některých kousků se obáváme, že se u nás dlouho neohřejí. Kombinace cena/výkon je tu neuvěřitelná. Pár Vám jich představíme…

Hranaté chronografy
Některé už na první pohled doslova tahají oči – například hranaté automatické chronografy z řady DS Podium (C001.514.16.057.00C001.514.16.057.01). Přecijen podobné hodinky se často nevidí. Kromě skvělého designu, se kterým už Certina má jisté zkušenosti (vzpomeňte na model Argonaut Chronograph Reference), mají ale i hodinářské přednosti. Předně je pohání strojek ETA Valjoux 7750, což je už takový etalon strojků s chronografem. Safírové antireflexní sklíčko, 100 m vodotěsnost a skvělé řemeslné zpracování je pak už u Certiny samozřejmostí. A za současnou cenu lehce přes 30 tisíc?

ETA Valjoux 7750

7750 a jeho varianty jsou etalonem mezi hodinkovými automatickými strojky s chronografem. Strojek představila společnost Valjoux už v roce 1974. Tehdy byl ale strojek na poměry hodně drahý. Jako ETA Valjoux se strojek označuje od roku 1983, kdy byla jeho výroba po krátké pauze opět rozjeta poté, co firmu koupila společnost ETA. Zkušenosti s tímto strojkem se tedy počítají na desítky let.

Strojek má frekvenci 28 800 polokmitů za hodinu, což dělá 8 poskočení sekundové ručky každou sekundu a tedy její chod je krásně plynulý. Samozřejmostí je hacking, tedy zastavení sekundové ručky při seřizování strojku. Rezerva chodu je při plném natažení 42 až 46 hodin. Kromě zobrazení času pomocí tří ruček (sekundová je mimostředná na pozici 9) má strojek funkci stopek s centrální vteřinovkou, 30 minutovým čítačem na pozici 12 a 12 hodinovým čítačem na pozici 6. Na pozici 3 je umístěno datum společně s dnem v týdnu. Vyrábí se celkem 4 verze: od verze Standard s průměrnou odchylkou +/- 12 s za den a maximální odchylkou +/- 30 s za den až po certifikovanou COSC verzi s průměrnou odchylkou -4/+6 s za den a maximální odchylkou +/- 5 s za den. Strojek pak v původní nebo upravované variantě používají i značky jako IWC, Panerai nebo Omega. Pozorujte otevřený model strojku a pohrajte si s ním!

Elegantní automat s malou vteřinovkou

Pokud hledáte opravdu kvalitní, elegantní a nadčasové hodinky, pak doporučujeme prohlédnout hodinky z řady DS-1 s mimostřednou vteřinovou ručkou. Ta je umístěna na pozici deváté hodiny a tiká frekvencí 8 polokmitů za vteřinu díky strojku ETA 2825-2. Jedná se vlastně o upravený strojek ETA 2824, takže dobře známý a prověřený strojek s maximální denní odchylkou -10/+25 s za den a rezervou chodu 42 hodin. K dispozici jsou tyto hodinky na černé kůži nebo na ocelovém náramku.

Potápky z titanu a keramiky se stopkami

Za povšimnutí rozhodně stojí i quartzové modely! Však je najdete i na úvodní fotografii… Potápky z řady DS First (C014.417.44.081.00) jsou vyrobeny z kvalitního titanu a doplněny o keramickou lunetu. Poháněny jsou prémiovým a velmi vyspělým strojkem s 27 kameny ETA 251.262 (stopky do 1/10 s) a mají 200 m vodotěsnost a safírové sklíčko. K dostaní také v levnějším ocelovém provedení a v titanu bez stopek.

Podívejte se na video o historii značky Certina!

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

2 komentáře u “Certina za skvělé ceny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *