Recenze Casio G-Shock Gravitymaster GWR-B1000X-1AER

Casio G-Shock B1000X Review – Red Alert

Přeloženo z anglického originálu se svolením autora, který pro nás recenzi připravoval.

Měl jsem dost podivné září, ale už jsem zpátky u vydávání nového článku. Někteří z Vás prosili o to, abych se zaměřil na dražší hodinky, proto vám dnes jedné takové přináším. Co byste řekli na G-Shocky za stejnou cenu jako nový iPhone 11 (okolo 1000€)? Původně jsem se plánoval podívat na nový výtvor Apple, ale dostal jsem možnost vyzkoušet tyto hodinky. Tak se pojďme kouknout, zda-li stojí Casio G-Shock Gravitymaster GWR-B1000X-1AER za ty peníze.

Nejlepší z nejlepších

Myslím si, že zrovna tato značka a její G-Shock nepotřebuje představovat. Populární hodinky G-Shock nebudete znát pouze v případě, že jste posledních 30 let žili v jeskyni, nebo pokud vás hodinky vůbec nezajímají. Nicméně, je zajímavé se podívat, co nabízí kolekce roku 2019. Ano, mám staré hranaté ocelové “TV Shocky”, ale to prostě nejsou klasické G-Shocky. Letos se tato japonská značka rozhodla pár věci revidovat, a já si myslím, že se k některým modelům ještě vrátíme. U modelu B1000X se jedná o absolutní top sérii Gravitymaster. Můžete si vybrat ze 3 barevných provedení. Zvyklí jsme u hodinek na plast a kov, ale v tomto případě nabízí Casio něco úplně jiného.

Casio G-Shock B1000X Front Shot
Červená vypadá skvěle!

Pouzdro

Jak jsem už zmínil, kov a plast se používá téměř v každých moderních hodinkách, možná proto se Casio rozhodlo použít naprosto nový materiál. Rozhodně nešetřili na rozpočtu, když se rozhodli použít karbon, který můžeme vidět nejen na pouzdru, ale i na řemínku! Návrháři skutečnost rozhodně netajili a carbon tak můžete vidět skoro všude. Na první pohled se zdá být až umělý a dost připomíná karbonové spoilery na různých autech JDM. Pocit ale zmizí hned jak hodinky vezmete do rukou a podíváte se blíže.

Casio G-Shock B1000X Dial Macro
Dotažení detailů je úchvatné!

Zaprvé, hodinky jsou opravdu lehké – váží pouhých 75 gramů. Přesto, že pouzdro je opravdu veliké, B1000X neváží na zápěstí téměř nic a proto se snadno může nosit celý den. Připravte se na to překvapení, protože hodinky sice vizuálně působí těžce, ale při nasazení na ruku zjistíte, že je lehčí než jste si mysleli.

Casio G-Shock B1000X Strap Writings

Zadruhé, jakékoliv škrábance na karbonovém pouzdru nebudou vidět. To je podle mě jednou z největších výhod těchto hodinek. Komu by se líbily ošklivě poškrábané hodinky po týdnu nošení. Matné provedení zmenšuje odlesk pouzdra, což je taky dost příjemné a vzácné v dnešní době.

Casio G-Shock B1000X Carbon Strap
Carbonová vlákna, vypadají dobře, co myslíte?

Zatřetí, Casio toto pouzdro pojmenovalo Monocoque. Tento design by měl pomoct chránit B1000X před spoustou věcí – prachem, vodou, nárazy nebo jinými „denními zážitky“ co vás mohou potkat. Pouzdro je vyvedené v podobě jednotného elementu pokrytého sklem. Nejsou zde žádné mezery nebo díry (kromě těch na tlačítka). Mimochodem, hodinky mají safírové sklíčko, což je skvělé a v podstatě by bylo i zvláštní cokoliv jiného v této cenové relaci. Vodotěsnost modelu je 200 metrů. Řeknu to na rovinu – do oceánu jsem se nenořil, ale G-Shock prostě zvládá tvrdé zacházení.

Casio G-Shock B1000X Rear Side
Kdybyste zapomněli, na dýnku je malá připomínka.

Začtvrté, design tohoto modelu je prostě starý dobrý G-Shock. Klasický případ – buď je miluješ, nebo nenávidíš. Pravděpodobně si je nikdo nevezme k obleku (ačkoliv pár takových lidí znám). Rudé elementy nevypadají zcestně a klidně bych je považoval za každodenní hodinky. Je příjemné, že designéři to s barvou nepřeháněli a je ji akorát. Červená je použitá pouze v limitované edici a měli byste se pospíšit, jestli je chcete. Každopádně, je tu jedna věc…

Casio G-Shock B1000X Side Shot
Červená na červené (světelné efekty)

Tlačítka

Když se na hodinky pečlivěji podíváte, zjistíte, že tlačítka, šroubky a indexy mají bronzový odstín. Osobně si myslím že to celkovému barevnému provedení nesedí. Aby to bylo ještě zvláštnější, na korunce je stříbrná vložka, která není vizuálně spojená s žádným dalším designovým elementem. I po delším nošení hodinek si toho pořád všímám. Kov vypadá dobře, ale proč všechno neudělat ve stejném odstínu? Ano, je zde ještě model B1000-1A, který má všechny zmíněné elementy tmavé, ale pro mě to vypadá v reálu docela nudně. Modrá verze sice vypadá lépe, ale můj mozek si prostě nemůže spojit modrou barvu a filozofii G-Shock.

Casio G-Shock B1000X Buttons
Detail tlačítek a korunky

Ciferník

I přesto, že číselník hodinek možná vypadá trochu divoce, pořád je dost jednoduché z něj odečíst čas. Mohl bych popsat jednotlivé subciferníky, ale zmíním spíše něco jiného. Zajímalo by mě, kdy začne Casio používat pořádné LED osvětlení. V B1000X jsou totiž jen 2 LEDky a vypadá to zvláštně. Ale aspoň že jsou ručičky pokryté luminiscenčním materiálem, takže jsou ve tmě dokonale vidět.

Casio G-Shock B1000X Dial Shot

Řemínek

Řemínek je integrovaný pouzdra hodinek a do celkového designu. Po stranách jsou šrouby, takže je možné jej vyměnit. Přes matnou vrstvu vidíme povrch z karbonového vlákna, předpokládám, že řemínek je tedy odolnější než obyčejný plast. Použité designové řešení vypadá přinejmenším originálně. Pro nošení je řemínek velmi příjemný a hodinky dobře sedí.

Casio G-Shock B1000X Screw Macro
Detail uchycení řemínku

Kvůli uchycení řemínku nejde hodinky narovnat (položit na stůl). Na ocelové sponě je krásné logo G-Shock. Lesklé provedení vypadá dobře, ale budete muset být velmi opatrní, abyste se vyhnuli poškrábání. Zapínání je řešeno dvojitým trnem. Tento nápad bude užitečný při každodenním nošení.

Casio G-Shock B1000X Buckle Shot
Leštěná ocelová spona

Strojek

Uvnitř hodinek B1000X tepe quartzový strojek. Bylo by zvláštní čekat cokoliv jiného. Ochrana proti nárazům totiž jiný ani nepovoluje a já to považuji za velkou výhodu. Hodinky mají všechny klasické funkce – budík, stopky a propojení s telefonem. Ano, dokonce Bluetooth, což pro někoho může být vítanou funkcí. Nařizování hodinek, budíku a dalších věcí je pak mnohem snazší (za použití telefonu). Není to nejdůležitější věc, ale určitě příjemný bonus navíc.

Casio G-Shock B1000X Wrist Shot

Shrnutí

Hodinky se ukázaly jako skvělé doplnění kolekce 2019. Líbí se mi design, ale je tu i pár věcí, které jsem již zmínil. Casio limitka B1000X mě celkově baví, možná proto, že jde o jedny z klasicky vypadajících hodinek G-Shock, co ztělesňují filozofii značky.

Casio G-Shock B1000X Wrist Shot Buckle Demonstration
Casio G-Shock B1000X Wrist Shot Thickness Display
Buďte připraveni na vyšší pouzdro.

Uvnitř najdete všechny potřebné funkce a jediná věc, o které se potřebujete rozhodnout, je barva. Tento přístup mi připomíná auta značky Lexus, kde si můžete vybrat barvu a střešní okno. Tady sice okno nepřidáte, ale karbonové hodinky zní dostatečně cool, aby jste je přidali do kolekce, co říkáte?

Doufám že vás tahle recenze bavila a rád si přečtu Vaše názory. Za hodinky děkuji Helveti.cz a brzy na shledanou.

Casio G-Shock B1000X Box
Krabička vypadá skvěle!

Autor: onewheee

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

1 komentář u “Recenze Casio G-Shock Gravitymaster GWR-B1000X-1AER

  1. Hello there

    We are the factory to wholesale LV, Guess, Nike, Adidas, Moncler, Canada Goose, Coach, Armani, Chanel, Burberry, Dior and CL products at wholesale prices. Please check our site: xpresswholesale.store

    Sincerely,

    Recenze Casio G-Shock Gravitymaster GWR-B1000X-1AER | Blog.Helveti.cz – onewheee.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *