Baselworld 2019 – novinky u našich značek (1. část)

Aktualizováno 27. 3. 2019 15:33.

Přestože jsme na Baselworld 2019 nedojeli, máme na místě dění kolegyni Darču, která nás zásobuje fotkami, zážitky a dojmy z výstavy. O zápis tak nepřijdete. Prozatím jsme udělali rešerši sociálních sítí, blogů a přinášíme aspoň první představené novinky (článek budeme doplňovat).

Traser novinky

O novinkách Traser už jsme psali v předchozím článku. Pouze přidáme několik fotek z Instagramu, které se po začátku Baselworldu objevily. Novinky Traser P96 OdP Evolution vzbudily mezi fanoušky Traser poměrně solidní ohlas a už máme první předobjednávky.

V případě Traser The Brightest T1000 jde spíše o zajímavost. Traser zde vyskládal ciferník 318 tritiovými trubicemi a oslavuje tak 50. výročí firmy mb-microtec (výrobce Trigalightu).

Wenger novinky

Většinu Wenger novinek jsme měli tu možnost již vidět, ale něco si Wenger přeci jen schoval na Baselworld.

Wenger rozšiřoval řady Urban Classic (náš tip na Bestseller!) a na Baselu představil variantu na černém milánském PVD náramku, dámskou řadu Wenger Donnissima doplnil nádherný model s motivem srdce a třemi Swarovski kamínky na 3. pozici. Nakonec populární Wenger Urban Metropolitan rozšířil o modely s chronografem (2 subciferníky na jedné úrovni).

Aktualizujeme: Wenger představil ještě něco zajímavého. Jde o novinky řady Attitude a dle nás to bude Bestseller téměř jistý! Jednoduchost máme u Wengru rádi.

Další novinkou je rozšíření řady Avenue. Minutové indexy jsou na vnitřním okruhu (před hodinovými indexy).

Seiko novinky

Seiko tradičně představilo velikou spoustu novinek. Asi největším tahákem je reedice Seiko Diver z roku 1970. Oproti předloze je větší, ale jinak velmi věrný své předloze. Pohání je kalibr 8L35.

Další novinky byly z řady Prospex. Zvláště pak modely, na kterých se podílel designér Ken Okuyama. Seiko řadu označuje Prospex LX Line a je vytvořena speciálně pro „akci“ na zemi, moři či v oblacích (made for action – on land, at sea and in the sky). Hodinky v této řadě nabízí: Spring Drive strojky, vysokou voděodolnost, GMT funkci nebo kompasovou lunetu.

Všechny novinky v jednom.

Všechny novinky v jednom.

Zdroj, který doporučujeme prostudovat: https://monochrome-watches.com/baselworld-2019-seiko-prospex-lx-line-spring-drive-price/

Zodiac novinky

Značka, která nás zaujala, má jméno Zodiac (pod křídly Fossil Group). Někteří ji označují jako největší překvapení celého Baselworldu. Konkrétně model Zodiac GMT, který se vrací k vintažním modelům z let 1960. Reedice je o něco větší než původní model (pouzdro 40 mm). Hodinky jsou dostupné ve dvou barevných variantách: šedo-černá a retro modro-oranžová.

Už teď hledáme novinky i u zbytku našich značek. Například Citizen, Junghans a Casio představili opravdové skvosty!

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *