Zákaznická recenze Swiss Military by Chrono SM34012.05

Až donedávna jsem hodinky s číslicemi na ciferníku kategoricky odmítal. Ať už s arabskými nebo s římskými. Prostě jsem je bral jako takové dětské. 

Nenucený střih

A to tak dlouho, až jsem si nakonec v e-shopu Helveti.cz vybral elegantní pánské švýcarské hodinky pro každou příležitost Swiss Military by Chrono SM34012.05, s velmi nenuceným armádním střihem. Samozřejmě, že s i s číslicemi – arabskými i římskými. Ale!

Swiss Military by Chrono SM34012.05

Geniální mix s magickou osmičkou

Za prvé, číslice nejsou všude, někde dokonce chybí vůbec, a místo nich jsou ve tmě svíticí orientační body – tam, kde by jinak byla dvojka, šestka a desítka. Za druhé – jedničku a jedenáctku představují stylizované římské číslice ve tvaru jedné, respektive dvou čárek. Takže, pominu-li tradiční dvanáctku, jedinými číslicemi v celém souboru je tak nakonec sudá magická osmička, a liché 3, 5, 7 a 9. Celkově – z mého pohledu – nevšední, až geniální mix!

Ciferník

Černě vyvedenému ciferníku dominují v horní polovině dva subciferníky chronografu, tedy stopek pro odpočet jak minut, tak vteřin, a dlouhá vteřinovka, která ožije při jejich spuštění. A samozřejmě nepřehlédnutelný bílý helvétský kříž na červeném podkladu těsně pod dvanáctkou. Dolní polovinu, kde je třetí subciferník s vlastní vteřinovkou na šesté, a datumovka na čtvrté pozici, odděluje text Swiss Military by Chrono, a celkem zbytečný nápis Chronograph. Vnější luneta zcela chybí, na té vnitřní potom najdeme chvályhodně nevtíravý tachymetr.

Zrcadlové efekty

Zcela bez vnější lunety, zato v plné kráse, tak vynikne celá nerušená plocha tvrzeného minerálního skla, které firma Chrono AG označuje jako K1, se safírovým povlakem. Stejně jako stříbrné číslice a indexy se zrcadlovým efektem, a ručičky vyplněné z jedné třetiny luminiscenční vrstvou. Ne, není to málo, v noci svítí opravdu velmi obstojně. Pouzdro hodinek je samozřejmě z ušlechtilé oceli, dodávaný kožený pásek jsem ale ještě doplnil o praktičtější kovový, dvojbarevný, černo-stříbrný tah. 

Strojek s překvapením 

Hodinky patří k rozměrově menším, což mi vyhovuje, stejně jako jejich hmotnost okolo 65 gramů – po chvíli nošení je na ruce ani neucítíte. Aspoň mně se často stává, že na ně během dne úplně zapomenu. Vodotěsné jsou do 50 metrů, což mi stačí, jinam než do sprchy s nimi stejně nepůjdu. Největším překvapením je ale strojek ETA G10.212. I když výrobce uvádí přípustnou toleranci v rozmezí -20 až + 20 vteřin za měsíc, nemusím je vůbec seřizovat, a stále se – zatím – drží přesnost na hodnotě minus 4 až 5 vteřin.

Autor: Ivan Mašek

Pár slov z Helveti

Za zaslanou recenzi našemu zákazníkovi mockrát děkujeme a přejeme mu, aby hodinky dále dobře sloužily a dělaly jenom radost! Kdokoliv další by měl zájem, může nám poslat recenzi svých hodinek. Na odměně se určitě domluvíme.

Hodinky z recenze si můžete zakoupit v naší prodejně Helveti.cz nebo online na https://www.helveti.cz/swiss-military-by-chrono-sm3401205


Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *