Vostok Europe – pozdrav z Litvy nově v Helveti

V Helveti vítáme novou značku Vostok Europe, která nejen že je velice mladá, možná dokonce nejmladší z naší nabídky, ale také je výjimečná ještě v jedné věci. Jistě jste si všimli, že v naší nabídce najdete v drtivé většině hodinky švýcarských značek (Mido, Tissot, Certina a spousta dalších), v závěsu za nimi jsou jsou německé (Boccia, Junkers, Zeppelin, Laco, Iron Annie), pak japonské (Seiko, Orient, Orient Star) no a dokonce máme i po jednom českém (Chronotechna) a slovenském zástupci (Biatec). Nyní jsme zavítali až do pobaltských států, konkrétně do Litvy.

Obsah článku

Z historie značky Vostok Europe

Přímo v hlavním městě Litvy, ve Vilniusu, se v roce 2004 zrodila značka Vostok Europe. Základní filozofií této firmy bylo vyrábět hodinky pro celý svět zajímavé svým designem. V tomto roce byla na výstavě BaselWorld představena první kolekce hodinek Vostok Europe. Každý název modelu hodinek byl věnován některým z nejvýznamnějších vědeckých a technologických lidských úspěchů. Jeden z modelů – „K3 Submarine“ – se stal prvním bestsellerem Vostok-Europe. Během května 2004 byla zahájena výroba strojků 2426 a 2432 vyvinutých exkluzivně pro Vostok-Europe. Výrobní linku vyvinula společnost Runim Co. – součást Chystopol Watch Factory Vostok. Strojek Vostok 2426 dnes najdeme uvnitř několika modelů z řady GAZ-14 Limousine. Kromě tohoto strojku využívá značka převážné japonské strojky Seiko/Epson či Miyota.

Oficiální časomíra plná další úspěchů

Během roku 2006 se hodinky Vostok Europe stali oficiální časomírou zimních automobilových závodů na světě z Murmanska do Vladivostoku dlouhého 17 000 km, který mohli absolvovat jen „skuteční muži“. Odměna pro vítěze byla velice zajímavá. Vítěz získal 10 kilo ryzího zlata

Velký pomyslný milník byl pro značku rok 2009, kdy navázala spolupráci se švýcarskou společností Mbmicrotec, a položila tak základy nové kolekci hodinek s tritiovými trubicemi. Výsledkem toho bylo uvedení hodinek „Ekranoplan“ – prvního modelu Vostok-Europe s tritiovým osvětlením. O několik let později byla představena řada Anchar, která přinesla první potápěčské hodinky s tritiovými trubicemi a s voděodolností 300 metrů od této značky. Dnes najdeme tritium ve spoustě modelů napříč kolekcemi.  

Dalším velmi významným milníkem se stal 12. duben 2013. V tento den byly hodinky Lunokhod vypuštěny ze stratosféry – až 16 680 metrů – dvakrát výše než Mount Everest! Hodinky Lunokhod perfektně přežily teplotu -44 C, vakuum 88 mB a úroveň záření 1200 mkR/h. Vostok Europe pravidelně vyrábí speciální edice hodinek pro síly NATO: podvodní demoliční jednotky, piloty stíhaček F-16 a vrtulníků Apache, ponorky, záchranné potápěče, abychom jmenovali alespoň některé.

Srdečních záležitost sportovců

Značka také podporuje sportovce a profesionální týmy v různých odvětvích. Modely Anchar a Lunochod jsou velmi oblíbené mezi profesionálními potápěči (například řecký tým profesionálních potápěčů je s hodinkami nadmíru spokojen). V roce 2011 se stal ambasadorem značky známý kickboxer Vladimír Moravčík. Ve spolupráci s Vladem vznikla dokonce exkluzivní limitovaná edice hodinek Vostok Europe Vladimír Moravčík „DRACULA“ 6S21/5954357, která byla vyrobena v omezeném počtu 100 kusů. Tato limitka se v roce 2016 zcela vyprodala. Shodou okolností v témže roce získal Vladimír nejprestižnější světový titul v thajském boxu.

Na kontě má díky pestrosti mnoho příznivců

Díky značce Vostok Europe si přijdou na své především příznivci větších a silnějších hodinek. Svým průměrem se jednotlivé modely přibližují k 50 mm, některé dokonce mají o pár milimetrů více. Svou tloušťkou hodinky dosahují až na 18 mm. Vostok Europe se zaměřuje jak na bateriové, tak na mechanické modely. Za zmínku stojí modelová řada Engine, která je věnována prvním skeletonovým modelům Vostok Europe.

Zdroje: https://vostok-europe.com/about-us/, https://www.vostok-europe.cz/vostok-europe.xhtml

PS: Pokud vás zaujala vlajka Ukrajiny vedle loga Vostok Europe, můžete si přečíst více o projektu, kterým Vostok podporuje Ukrajinu při obraně své země.

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *