Seiko slaví další úspěch – speciální edice PADI a partnerství s potápěčskou asociací

Letos na jaře Seiko oznámilo významný krok, který se bez pochyby zapíše do historie značky – spolupráci s PADI (Professional Association of Diving Instructors). Při té příležitosti japonský velikán rovnou představil dva nové modely potápěčských hodinek Seiko Prospex – jeden poháněný kineticem a druhý s automatickým strojkem.

Speciální edice potápěčských hodinek Seiko PADI

Modré Seiko SUN065P1 Special Edition pohání kinetic a mohou se pochlubit vodotěsností 200 m a rezervou chodu 6 měsíců. Masivnější ocelové pouzdro s průměrem 47,5 mm doplňuje praktický polyuretanový řemínek a nechybí ani „potápěčský standard“ v podobě otočné lunety a šroubovací korunky. Pouzdro disponuje odolností proti magnetickému poli, sklíčko je safírové. Model má stejné dvojité pouzdro jako legendární potápěčské hodinky Seiko z roku 1975. Bíle vyvedené logo PADI se nachází ve spodní části ciferníku.

Červenomodré Seiko SRPA21K1 Special Edition v celoocelovém provedení s potápěčskou extenzí mají automatický strojek s rezervou 41 hodin a 24 kameny. Kromě otočné lunety, šroubovací korunky, vodotěsnosti 200 m a sklíčka Hardlex nabízí odolnost proti magnetickému poli. Bílé logo PADI opět najdeme ve spodní části ciferníku. Přijímáme předobjednávky na Seiko SRPA21K1 Special Edition – hodinky budou koncem srpna 2016.

S prvními potápěčskými hodinkami Seiko přišlo v roce 1965. Tím ale výčet jeho úspěchů ani zdaleka neskončil. Během následujících 50 let se jeho technologie staly globálním standardem a interní normy Seika položily základy pro normu ISO 6425, která dnes udává standardy pro potápěčské hodinky. Na kontě má Seiko také první potápěčské hodinky s titanovým pouzdrem, hybridní potápky s digitálním displejem a chronografem, dvouvrstvé pouzdro nebo vynález typického harmonikového řemínku.

Zdroj:
seikowatches.com

Avatar photo
Autor článku
Jiří Štencek
Zakladatel prvního eshopu a samotné firmy Helveti s.r.o. Zajišťuje vedle plynulého chodu firmy a její propagace také komunikaci s distributory. Pokud je ale na prodejně, tak vám velmi rád poradí s hodinkami a jejich výběrem. Hodinek jsem vyzkoušel celou řadu: Victorinox Airboss, Certina, Traser Mil-G, Boccia, Suunto (Spartan a Core), Garmin Fenix 6X, Seiko Sumo a jiné. Práce s hodinkami je vlastně takové prokletí neustálého lákadla.

Komentáře

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *