Novinky Festina Swiss Made 2023: oblíbený design za polovic

Přestože se Festina již před lety dostala pod španělskou produkci, stále v jejích řadách najdeme jednu modelovou řadu, která se vyrábí ve Švýcarsku a odkazuje tak na původní kořeny značky. Kolekce nese příznačně název Swiss Made. A právě v této kolekci představila Festina spoustu novinek, které můžou lehce připomínat jisté modely od konkurence. Ale pojďme se na to podívat blíže…

Obsah článku

Něco málo o značce Festina

Festina je španělská hodinářská značka, která byla založena v roce 1902 ve městě La Chaux-de-Fonds ve Švýcarsku. Jejím cílem bylo už od počátku vytvořit řady hodinek s vysokou kvalitou za rozumnou cenu. Od roku 1935 se postupně dostávala do rukou různých majitelů, avšak ten největší pokrok přišel v roce 1984, kdy značku převzal Miguel Rodriguez a tím nastala zcela nová éra celé značky.

Nejenže její produkce byla pro spoustu zákazníků velmi zajímavá, ale také se mnohem víc dostávala do povědomí díky spojení s Tour de France. V roce 1992 se totiž Festina stala výhradním dodavatelem hodinek pro Tour de France, což jí pomohlo stát se nadnárodní značkou s celosvětovým vlivem. Neustále hledá způsoby, jak inovovat a zlepšovat své modely, čímž se vlastně plynule dostáváme k novince Festina Swiss Made. Teď už vzhůru za ní.

Proč má Festina tak úzkou výjimku?

Úplně jednoduše jde o výjimku potvrzující pravidlo – Festina umí kvalitní hodinky, třebaže nepocházejí z jedné z hodinářských velmocí. V kolekce Festina Swiss Made, v oné výjimce, najdeme jak dámské, tak i pánské modely, které se vyznačují jednoduchým a elegantním vzhledem. Pro tuto řadu je typické safírové sklíčko, jenž je maximálně odolné proti poškrábání. Stejně tak ji charakterizuje použití spolehlivých švýcarských strojků Ronda

Co je ale pro mnohé určující, je velice zajímavý poměr ceny a kvality. Stále totiž platí, že existují kvalitní hodinky a Swiss Made hodinky. Proto se i Festině – značce, která se spíše profiluje do zdařilé fashion produkce, štítek Swiss Made vyplatí. Dokazuje tím, že zvládne držet krok s top hodinářskou produkcí. Ví totiž, že kdo jednou tenhle rozdíl pochopí, už se o ten pomyslný krok zpět nikdy nevrátí.

Novinky na oblíbené designové vlně

Letos v říjnu Festina uvedla velice zajímavé novinky, které vám můžou vizuálně připomínat modely PRX od švýcarské značky Tissot. Řada PRX se v posledním roce stala tak populární, že ji jiné značky začaly tak trochu kopírovat. Třeba i Casio se svými modely MTP. Casio šlo ale cestou nízké ceny, kdy za necelé 2 000,- Kč dostanete podobný design jako v případě PRX. Ale… sklíčko je minerální a voděodolnost pouze 5 ATM. 

Oproti tomu Festina zaútočila na širší okruh potenciálních zákazníků, kteří spadají do výše uvedené výjimky z pravidla a nehodlají ustupovat z kvality ani ceny. Novinky Festina Swiss Made jsou dostupné ve velikosti 40 a 35 mm, pyšní se safírovým sklem, datumovkou a voděodolností 10 ATM. Oproti PRX je ale v tomto případě cena téměř poloviční – máme je za 5 690,- Kč. 

Legendární design s integrovaným tahem

Poznáte je podle leštěného pouzdra a broušeného integrovaného tahu spolu s charakteristickým soudkovým tvarem. Skvěle vypadají i barvy ciferníku, které mohou být díky minimalistickému designu opravdu výrazné

Na výběr jsou odstíny zelené, elegantní modré, nesmrtelné černé či jednoduché stříbrné. U stříbrné ale nezůstalo – nové Festina Swiss Made najdete také ve variantě se zlatou či s rose gold PVD úpravou. Některé dámské varianty se mohou pochlubit i třpytivými kamínky v číselníku. Suma sumárum, vybere si prostě úplně každý. Porovnat si všechny PRX designy můžete v naší prodejně, kde vám všechny modely rádi předvedeme.


Modelová řada Festina Swiss Made z tohoto článku je aktuálně k dostání na www.Helveti.cz za 5 690,-. Další informace najdete zde.

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *