Maurice Lacroix k 10. výročí uvádí reedici potápek Pontos S Diver 

Maurice Lacroix s potěšením představuje nové hodinky Pontos S Diver, které se vody ani v nejmenším nebojí. Švýcarský Maurice Lacroix přepracoval na základě četných žádostí první generaci modelu z roku 2013. Světlo světa tak spatřily potápěčské hodinky s původním designem, ale mnohými vylepšeními. Ambasadorkou modelu je Lidija Lijić, světová šampionka ve freedivingu, která drží rekord v setrvání pod vodou. Lidija žije ve světě extrémů a zkoumá hranice lidské výkonnosti, což z ní udělalo ideální osobu, která by hodinky otestovala. Jak to dopadlo a co je na modelu nového, se dozvíte v článku.

Obsah článku

Reinkarnace žádaného modelu

V roce 2013 vydal Maurice Lacroix první generaci Pontos S Diver. O pár let později však značka svou pozornost zaměřila na výrobu řady Aikon. Četné žádosti o opětovné vydání potápěčských hodinek však dovedli Maurice Lacroix k vydání nové verze potápek Pontos S Diver.

Nový model se hlásí ke stejnému osvědčenému designu jako ten původní, přesto prozrazuje příklon značky k městskému stylu. Na novince najdete o něco menší pouzdro, zároveň je model i štíhlejší díky absenci heliového ventilu, proto po něm nejspíš sáhnou i sportovně založené dámy. Swiss Made punc a technologické postupy však nebylo třeba měnit, takže se můžete těšit na ověřené a spolehlivé hodinky.

Za modelem stojí rekordmanka ve freedivingu

Mistryně světa ve freediveru Lidija Lijić se pravidelně vydává do teplých moří, ale také se ráda potápí pod ledem v Himalájích. Její život je plný odvahy a oddanosti důslednému tréninku, což jí pomáhá posouvat hranice vlastních výkonů. Freediving totiž není bez rizik a vyžaduje velkou sebedůvěru a disciplínu. Pokud si tedy hodinky zvolí k používání někdo takový, jde o důkaz jejich kvality, odolnosti a dobré čitelnosti. (Mezi značkami, které najdete v portfoliu Helveti, zvolila i původně česká Chronotechna za ambasadora svého potápěčského modelu freedivera Davida Vencla – více zde.)

Jak tedy reedice vypadá?

 • Hodinky umístěné ve 42mm pouzdře jsou k dispozici v nerezové oceli, nebo poprvé i v bronzu.
 • Hodinová a minutová ručka jsou fazetované a potažené luminiscencí Super-LumiNova®. Minutová ručka je navíc zakončena barevným okrajem.
 • Středová sekundová ručka má barevný konec korespondující s indexy.
 • Číselník je osazený aplikovanými indexy a dodatečně lemován luminiscenční úpravou.
 • Změna v designu číselníku je v ostřejších a výraznějších indexech.
 • Datumovka na 6. hodině je orámovaná zvýšeným okrajem s pozadím v barvě číselníku.
 • Korunka umístěná na 2. hodině slouží k nastavení vnitřní otočné lunety. Stupnice otočné lunety slouží k měření času stráveného pod vodou.
 • Druhá korunka na 3. hodině slouží k nastavení hodinek a lze ji také použít k ručnímu nátahu.

Vyberou si dámy i pánové

Nejnovější potápky Pontos S Diver jsou k dispozici ve 3 barevných variantách. 2 ocelové modely mají černý, nebo bílý lakovaný číselník se zrnitou strukturou.

Bronzový model, který je zároveň limitovanou edicí v počtu pouhých 500 kusů, je osazený temně modrým ciferníkem.

Výše zmíněná korunka lunety je u všech 3 verzí oživena barevným kroužkem, takže nejen dobře vypadá, ale je i lépe viditelná pod vodou.

Automatické srdce hodinek

Hodinky pohání automatický strojek ML115 odvozený od kalibru Sellita SW200-1, takže je při nošení není potřeba ručně natahovat (třebaže korunka manuální nátah umožňuje). Strojek je chráněný pouzdrem voděodolným do 300 M.

 • frekvence 28 800 polokmitů za hodinu
 • 26 kamenů
 • rezerva nátahu 38 hodin
 • hacking (zastavení sekundové ručky při nařízení
 • manuální nátah korunkou
U každého z modelů najdete dokonce 2 náhradní řemínky.

Bohatá řemínková výbava

Ocelové modely jsou dodávány se třemi barevně ladícími pásky (jak už je u ML v často zvykem): strukturním látkovým prošívaným páskem se značkou „M“ a dvěma voděodolnými pryžovými pásky s reliéfním Maurice Lacroix. Hodinky jsou vybaveny rychloupínacími stěžejkami (systémem Easy Strap Exchange System), který umožňuje snadnou výměnu řemínků bez potřeby nářadí.

Bronzová limitovaná verze je dodávána se dvěma řemínky: jedním z tmavě modré kůže s logem „M“ a druhým z tmavě modré pryže s vyraženým „Maurice Lacroix“.

Závěrem

Potápky Pontos S Diver jsou konečně zpět a v lepší formě než kdy předtím! Model je inspirovaný ambasadorkou Lidijou Lijić tak, aby svému uživateli pomohl k lepšímu výkonu. Pro tyto účely byl testován v těch nejextrémnějších podmínkách. Je ideální pro průzkum pod vodou, ale zároveň je se svým svěžím designem skvělým doplňkem městského života.

Velmi originální je i limitka, a to díky materiálu pouzdra – bronz získá časem originální patinu a navíc není v hodinkovém světě moc často k vidění. I když je cenovka o něco vyšší, věříme, že si Pontos S Diver najde své příznivce v řadách mužů i žen, zvlášť když značka model oživila právě na základě mnohých žádostí zákazníků.

Zdroj: Helveti.cz a www.mauricelacroix.com

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *