KlokArt – podporujeme dobrou věc

V Helveti podporujeme projekt KlokArt, což je charitativní projekt fondu ohrožených dětí, jeho výtěžek jde pomoc dětem (fond ohrožených dětí a jejich Klokánky). Známé osobnosti, ale i veřejnost, tvoří originální motivy, které se následně promítnou na oblečení, módní doplňky či produkty do domácností, aby pomohli dětem v nouzi. A teď se do toho zapojila také značka Casio. Tleskáme!

KlokArt uvádí: Návrat Casio hodinek s kalkulačkou do budoucnosti

Charitativní projekt KlokArt rozšířil kolekci svých triček o další motiv ze světa hodinek. Po úspěšném odhalení edice, jejíž inspirací byly slavné potápěčské hodinky Seiko Tuna a volná interpretace ikonického obrazu Velké vlny u pobřeží Kanagawy, přichází další japonský velikán. Český kreslíř komiksů a ilustrátora Richard Svitalský tentokrát zavzpomínal na kultovní trilogii Návrat do budoucnosti (Back to the future) a hodinky Casio, jež na zápěstí nosil Marty McFly, respektive herec Michael J. Fox.

Legendární Casio s kalkulačkou, které sběratelé znají pod číselným označením CA-50, jsou produktem 80. let minulého století a svým způsobem jedním z předchůdců dnes populárních chytrých hodinek. Ačkoli jejich elementární kalkulačku téměř nikdo nikdy nevyužil, stala se natolik slavnou, že se v podobě evoluce jménem CA-53W dostala na zápěstí nejedné hvězdy stříbrného plátna.

Casio CA-53W nosil Mr. Bean v podání Rowana Atkinsona, který je proslulý svou slabostí nejenom pro silné motory, ale právě i náramkové hodinky. Objevily se i v populárních počinech, jako v britském sitcomu Ajťáci (The IT Crowd), americké komedii Teorie velkého třesku (The Big Bang Theory) či s nadsázkou podaném kriminálním dramatu Perníkový táta (Breaking Bad), kde je nosí hlavní postava Walter White v podání skvělého Bryana Cranstona, dvojnásobného držitele Emmy Award. Poměrně nečekaně si je vybral i Heath Ledger při natáčení akčního filmu Temný rytíř (The Dark Knight) pro roli Jokera.

Na tričku, které prodejem podpoří Fond ohrožených dětí a jejich Klokánky, tedy zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc, se po boku digitálních Casio CA-50 prezentuje také americký supersport DMC DeLorean, který ve filmu posloužil jako stroj času. Ten ve filmu zhotovil šílený Doktor Brown, zatímco v reálném světě stál za jeho nekompromisním designem s výklopnými gull-wing dveřmi italský návrhář Giorgetto Giugiaro.

První experiment cestování v čase proběhl v 1:18 v sobotu 26. října 1985 na parkovišti před obchodním domem, kde se v noci ve snímku Návrat do budoucnosti potkat Marty McFly s excentrickým profesorem Brownem. Přesný čas a letopočet (vtipně nahrazující sekundy) okamžiku, kdy je pes Einstein jako první vyslán na zkušební jízdu, nechybí ani na displeji ilustrovaných hodinek.

Bavlněná trička jsou k dispozici v pánské i dámské variantě, ale také v dětských velikostech. Na rozdíl od první edice hodinářských triček s příběhem, bude k dispozici daleko širší portfolio produktů, například mikina s kapucí, ale třeba také hrníček či batoh. Další novinkou je zasílání nejenom na Slovensko za výhodnou cenu, ale i díky podpoře Zásilkovny i do ostatních koutů světa – čemuž byl podřízen i nový web KlokArtu, který je i anglicky.

Projekt můžete podpořit zakoupením předmětu na webu: https://www.klokart.cz/limitovana-nabidka/

My jdeme nakupovat 🙂 Váš tým Helveti.cz

Zdroj: Tisková zpráva Casio.cz

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *