
Mladá značka s minimalistickou a elegantní DNA. Tak by se dal nazvat Bering. Všechny jejich hodinky jsou spojené vkusným a jednoduchým designem. Ale kromě prvků vzhledu mají tyto hodinky společné menší a tenčí pouzdro. Celá kolekce značky tak odráží myšlenku, se kterou byla firma založena. Hodinky Bering mají ve svém čistém, jednoduchém a hlavně okouzlujícím designu zobrazovat krásu arktické přírody.
Na Arktidě jsem sice osobně nebyl, ale mohu s klidem říct, že modely této značky vše do puntíku splňují. A kromě onoho pěkného vzhledu má jejich subtilnost ještě jeden důležitý důsledek – hodinky Bering jsou díky svým rozměrům ideální na každodenní a zároveň celodenní nošení. Na rovinu – velké množství věhlasných a oblíbených modelů se na normálním zápěstí dá nosit jen za určitých podmínek. Pojďme se tedy na hodinky Bering podívat blíže.

Obsah článku
Jak to všechno vzniklo

Dánský dobrodruh a podnikatel Rene Kaerskov se v roce 2008 rozhodl uskutečnit seskok padákem z helikoptéry. Za místo seskoku si vybral Arktidu. Poté, co bezpečně přistál na nejsevernějším bodu zeměkoule, byl naprosto uchvácen vším, co viděl. Rozlehlá krajina se zářivým sněžným povrchem, bez špetky jiné než čisté bílé barvy. Ten pohled mu vnukl nápad, a tak ještě tentýž rok vznikla značka Bering, pojmenovaná po slavném dánském dobrodruhovi Vitu Beringovi, který byl jedním z nejvýznamnějších polárních objevitelů.
Vše o hodinkách Bering
Bering určitě není značkou, která by vyráběla hodinky tradičním způsobem, nebo dokonce ruční prací. Jedná se o moderní značku, která své sympatie k moderní době netají a upíná se k budoucnosti více než k historii. Můžeme to pozorovat na stylu hodinek a i částečně na prezentaci značky jako takové. Pokud tedy tíhnete ke klasické hodinařině, retro stylu hodinek, nebo máte rádi zaplněné ciferníky, tak vám tato značka pravděpodobně nepadne do oka.
Pokud však máte v oblibě moderní minimalistický design, jste zde na správném místě. V otázce velikosti je Bering více na té kompaktnější straně, jak v rozměru průměru pouzdra, tak i v jeho tloušťce. S klasickými nožičkami pouzdra se setkáte jen výjimečně, v drtivé většině případů mají totiž hodinky Bering integrované náramky. To má jak své výhody, tak i nevýhody. Integrované tahy vytvářejí ucelenější vzhled a často pohodlnější nošení, avšak přijdete s nimi o možnost měnit náramky za řemínky vlastní volby.
Materiály, které tato značka k výrobě hodinek používá, jsou ocel, titan nebo i keramika. Co mile potěší, je fakt, že veškerá sklíčka hodinek jsou safírová – škrábanců na hodinkách Bering bude tedy minimum. Celkem nabízí Bering výběr hodinek z devíti kolekcí, k našemu účelu představení značky, jsem vybral modely z šesti nejpodstatnějších řad.
▶️ Bering kromě hodinek vytváří i šperky. Pokud tedy hledáte něco, čím ozdobit sebe, či obdarovat partnerku, a chtěli byste, aby to bylo stejně minimalistické a elegantní jako jsou i jejich hodinky, voilá! Máme pro vás v Helveti desítky produktů.
Jestliže byste se chtěli o špercích Bering a jejich modulárním systému i něco dozvědět, koukněte na článek Šperky Bering: dopřejte si jedinečný styl i působivý doplněk k hodinkám
6 nosných pilířů kolekce Bering
1. Bering Classic
Bering Classic 11740-009


Tato řada je tou nejpočetnější, vybral jsem tedy dva modely, jeden pánský a jeden dámský. Jako první tedy začneme u toho pánského. Tyto hodinky jsou vyrobené z oceli, i když na pohled vypadá materiál tmavší a mohl by si jej tedy někdo splést s titanem. Mají integrovaný tah, který plynule přechází v pouzdro, jenž má průměr 40 mm a výšku pouhých 9 mm.
Na šedém číselníku najdeme kromě ručiček i tři subciferníky. Ty ukazují den, datum a 24hodinové zobrazení času. Hodinky mají safírové sklíčko, jak je u Beringu standardem, zároveň jsou vybaveny voděodolností 100 metrů (což u společenských hodinek naopak standardem rozhodně není). Strojek je bateriová Miyota.
▶️ S integrovaným náramkem se v tomto článku a hodinkovém světě nesetkáte naposled. Zvlášť v dnešní době, kdy nejpopulárnější modely, po většinou od slavného designéra Geralda Genty, tento typ náramku mají. Zabudování náramku do hodinek jinak než klasickými nožičkami má své výhody i nevýhody. Kdybyste se chtěli dozvědět o tomto stylu hodinek více, určitě stojí za to přečíst náš článek Integrované tahy na hodinkách: Vše, co potřebujete vědět
Bering Classic 18034-307

Na první pohled vás do očí uhodí netradiční pozice korunky a tvar pouzdra, který má připomínat oblázek. Design hodinek navrhla skupina tří mistrů v tomto oboru, která se nazývá KiBiSi. Inspiraci si vzala z oblázků, které se nachází na skandinávském pobřeží.
Ciferník je opravdu jednoduchý, nenachází se na něm nic kromě hodinové a minutové ručičky. Avšak nenechte se zmást. Jeho bohatá modrá barva mění svůj odstín na slunci tolika způsoby, že vám nudný ani prázdný připadat rozhodně nebude.
Náramek, který pouzdro hodinek drží k ruce, je milánský tah s PVD úpravou. Tento model má průměr pouzdra 34 mm a tloušťka pouzdra je krásných 6 mm. Sklíčko i strojek jsou totožné s předchozím modelem, tedy safír a quartz pohon od Miyoty. Voděodolnost je však pouze 30 metrů – zvládne tedy mytí rukou, ne však plné namáčení.
Shrnutí
Kolekce Classic není přímo specializovaná jedním směrem. Nabízí tak design s prvky, které se objevují napříč všemi hodinkami Bering. V této řadě, stejně jako i v řade Ultra Slim (viz níže), najdete u hodinek nejčastěji milánský náramek. Tato kolekce nabízí kvalitní modely společenského vzhledu, všechny hodinky Classic jsou bateriové a mají safírové sklíčko.
Pánských modelů této řady není oproti dámských mnoho, ale jednotlivé hodinky se liší, a tak by neměl být problém trefit se do vašeho v kusu. Řada Classic je plná elegantních hodinek s čistým, pro někoho až sterilním designem. Pokud se tedy po takových hodinkách poohlížíte, určitě nakoukněte i sem.
Cenovka se pohybuje mezi: 2 900,- až 8 150,-
2. Bering Ultra Slim
Bering Ultra Slim 18132-Charity1


U hodinek z kolekce Ultra Slim začneme pro změnu dámským modelem. Než přejdeme k hodinkám jako takovým, nejdříve začnu tím, čím jsou konkrétně tyto hodinky speciální. Jedná se totiž o model, kterým při koupi přispějete na charitu. Bering totiž již řadu let vyrábí hodinky z podkategorie Charity, které za každý prodaný model přinesou 15 dolarů, v přepočtu cca 350 Kč, organizaci na ochranu přírody Polar Bears International.
Hodinky Ultra Slim 18132-Charity1 jsou jedny z nejtenčích, které Bering kdy vytvořil. Mají na výšku neuvěřitelných 5 mm. V této cenové kategorii (zde konkrétně 5 270,-) budete na trhu jen velmi stěží hledat konkurenci. Pouzdro má průměr 32 mm a náramkem je opět milánský tah. Jak pouzdro, tak i náramek má modrou PVD úpravu.
Na ciferníku stejně modré barvy pak najdete zlaté ručičky spolu s kamínkem na dvanácté hodině. Sklíčko je opět safírové, strojek bateriová Miyota. Voděodolnost je pouze 30 metrů, ale kdo by u takto šperkového a drobného modelu čekal něco jiného, že?
Bering Ultra Slim 18740-227


První, čeho si na hodinkách všimnete, bude jistě celočerné pouzdro s náramkem. Pouzdro i náramek jsou vyrobené z ušlechtilé oceli, na které byla provedena černá PVD úprava. Pouzdro tohoto modelu má průměr 40 mm a výšku nádherných 6 mm. Zároveň opět postrádá klasické nožičky a náramek je tedy přímo integrován do pouzdra. Na třetí hodině nalezneme korunku, která je v tomto případě poměrně malá, pokud tedy máte větší ruce, je možné, že manipulace s ní bude o něco těžší. Ničeho se ale nebojte, u quartzových modelů korunku použijete jen zřídka.
Číselník hodinek je modré barvy a je rozdělen na dvě části, na vnějším prstenci se nachází hodiny od jedné do dvanácti a na vnější části pak hodiny od třinácti do dvaceti čtyř. Dalo by se říci, že tento číselník vzdáleně odkazuje na uspořádání číselníků leteckých hodinek. Zároveň se ve vnitřní části nachází u třetí hodiny datumovka. Hodinky jsou quartzové, mají samozřejmě safírové sklo a bohužel jen 30 metrů voděodolnosti.
Pro a proti ultratenkých hodinek
Hlavním cílem této řady bylo poskytnout hodinky s opravdu tenkým pouzdrem. To, kolik milimetrů musí pouzdro mít, abychom ho považovali za tenké, má každý nastavené trochu jinak. Ale u výšky, které se Beringu povedlo dosáhnout na hodinkách této řady, však s klidem můžu říct, že kolekce Ultra Slim opravdu dostála svého jména 🙌🏻.
Všechny modely řady mají společenský vzhled a kvůli tenkému pouzdru pouze 30 metrů voděodolnosti. Jestliže je elegantní vzhled a především nízké pouzdro to, co u hodinek hledáte, tak má pro vás Bering v této kolekci mnoho zajímavých kousků.
Cena se pohybuje mezi: 4 220,- až 5 530,-
3. Bering Automatic
Bering Automatic 19441-701


Ze tří možných barev ciferníku jsem z této řady vybral pro změnu něco veselejšího. Pokud však nejste fanouškem žluté na hodinkách, nabízí Bering ještě šedou a zelenou variantu. Hodinky místo quartz strojku, který jsme u Beringu nejčastěji viděli, nabízí strojek automatický.
Je stejně jako bateriové strojky, které značka používá, od japonského giganta Miyoty. Strojek v těchto hodinkách je jeden ze základních automatů 8. série. Má tedy přibližně 40 hodin rezervy chodu. Tyto hodinky by mohly být dobrou startovní pozicí pro někoho, kdo chce začít s mechanickými hodinkami.
Mají základní robustnější strojek a zároveň příznivou cenu (8 170,-). Díky 100metrové voděodolnosti jsou hodinky také vhodné na každodenní nošení. Pouzdro má velikost 41 mm, hodinky jsou tedy vhodnější spíš pro pány. Na ciferníku kromě minutové a hodinové ručičky najdeme mimostřednou vteřinovku umístěnou netradičně mezi čtvrtou a pátou hodinou. U hodinek nechybí ani odolné safírové sklíčko.
Kdo automaty od Beringu ocení?
Kolekce Automatic jde vstříc hodinkovým nadšencům a zároveň dokazuje, že Bering nevyrábí jen hodinky pro ty, kteří je vnímají jako módní doplněk. Momentálně jsou v kolekci dostupné jen různé barevné variace jednoho modelu. Doufám však, že v budoucnu přijdou další, protože Bering po stránce designu má určitě osobitý, a hlavně neotřelý styl (porovnejte například s oblíbenými Citizen Tsuyosa, kterým se vzdáleně podobají).
Automatické hodinky, které dnes nabízí jsou vhodné pro někoho, kdo s mechanickými hodinkami teprve začíná. Nebo pro někoho, komu ještě ve sbírce chybí model s integrovaným náramkem. Ocení je ale i milovníci minimalistického elegantního designu.
Za hodinky dáte od: 8 170,- do 9 490,-
▶️ Pro někoho, kdo s hodinkami začíná, nastává vždy složitá otázka. Mám si raději pořídit mechanické nebo bateriové hodinky? Na tuto jednoduchou otázku však existuje jen složitá odpověď. A ten, kdo tvrdí opak, buď hodinkám příliš nerozumí, nebo se nad tím moc nezamyslel. Jestli tedy čelíte podobné otázce a nevíte si s ní rady, nezoufejte. V našem článku Quartzové, nebo mechanické hodinky – které budou vyhovovat vám? jsme se pokusili všechna pro a proti shrnout.
4. Bering Solar


Bering solar 14440-077
Na těchto hodinkách mě nejvíce zaujal přechod náramku v pouzdro, který vám možná nebude připadat ničím jiný než u ostatních modelů. Ale u tohoto konkrétního mi napojení připadá svým způsobem až uspokojivé. Náramek má na chlup stejnou šířku jako konce pouzdra a jeho kartáčová úprava dělaná vertikálně krásně hraje s jemnými články milánského tahu.
To ale není jediné, čím jsou hodinky speciální. Mají totiž solární pohon. Můžete pozorovat, jak se fialově odráží střed ciferníku. Skrze tuto plochu se hodinky dobíjí. Solární strojek v tomto modelu má bez světla výdrž až šest měsíců.
Na ciferníku můžeme kromě nabíjecího panelu najít číslice, které jsou aplikované a zapuštěné do prstence, který běží po obvodu ciferníku. Kromě čísel a ručiček se zde nachází ještě datumovka na třetí hodině. Pouzdro hodinek má průměr 40 mm a výšku 9 mm. Sklíčko je safírové, jak jsme u Beringu zvyklí. Voděodolnost je 50 metrů, s hodinkami se tedy krom mytí rukou můžete i sprchovat.
Solární pohon
Solární pohon se v hodinkách objevuje čím dál častěji a jsem za to osobně rád. Tyto hodinky jsou totiž oproti těm bateriovým ještě více bezúdržbové, protože nemusíte měnit baterku jednou za 2-3 roky, jak je to u běžných quartz hodinek.
Z kolekce Solar u nás momentálně nabízíme tři modely, takže stejně jako s těmi automatickými hodinkami, je Bering v tomto odvětví na začátku. To mi ale náladu nekazí, protože v obou způsobech pohonu hodinek vidím budoucnost. Myslím si, že právě solár k modernímu duchu Beringu sedí úplně nejvíc. Solární řadu bych doporučil těm, kteří se o své hodinky chtějí starat co nejméně.
Cena hodinek je v rozmezí od: 5 530,- do 6 850,-
5. Bering Titanium


Bering Titan Chrono 11743-797
Hodinky jsou celé i s náramkem vyrobeny z titanu s modrou PVD úpravou. Mají kromě datumu a 24hodinového zobrazení času i funkci chronografu. Spodní subciferník měří vteřiny a levý subciferník minuty. Na ručičkách a indexech má luminiscenci, takže i ve tmě si hodinky poradí.
Pouzdro má průměr 43 mm, hodinky jsou tedy vhodné spíš pro větší zápěstí, výška pouzdra je 9 mm. Sklíčko je klasicky safírové a voděodolnost je 50 metrů, nejsou tedy konstruované na plavání, ač mají sportovní vzhled. Pokud byste nebyli tak vášnivím fanouškem modré, jsou tyto hodinky dostupné i v šedé variantě.
▶️ Hodinky mají kromě klasického ukazování času různé komplikace. Typicky se na hodinkách objevuje datumová funkce, nebo ukazatel dne či měsíce. U tohoto modelu je kromě data a 24hodinového ukazatele času také chronograf. Pokud byste se o těchto a dalších funkcí chtěli dozvědět více, přečtěte si náš článek Co to jsou hodinářské komplikace a jak vám usnadní život?
Kdo řadu Titanium ocení?
Řada Titanium nabízí hodinky, které místo tradiční ušlechtilé ocele používají pouzdro a náramek vyrobené ze stejnojmenného materiálu, titanu. Titan má spoustu užitečných vlastností, jako například je hypoalergenní – je tedy jen minimální počet lidí, kterým by tento materiál dráždil pokožku a vyvolával alergickou reakci. Další z dobrých vlastností je, že je cca o 40 % lehčí než ocel. To je velkou výhodou, jestliže hledáte lehké, a hlavně pohodlné hodinky.
Částka, kterou za titanové hodinky dáte, je v rozmezí: 5 100,- až 7 640,-
6. Bering Ceramic



Bering Ceramic 11435-753
Jedná se o dámské hodinky, které jsou z velké části vyrobené z keramiky – velmi odolného materiálu. Stříbrné části pouzdra a náramku jsou vyrobeny z oceli. Pouzdro má v průměru 35 mm a výšku 6 mm. Ciferník hodinek je jednoduchý. Obsahuje pouze čtyři indexy se zirkony a dvě ručičky. Parádu tomu však dělá speciální vzor, díky kterému nepůsobí číselník prázdně. Tento model pohání quartzový strojek, sklíčko je jak jinak než safírové. Voděodolnost hodinek je 30 metrů, dostatečných na mytí rukou.
Víc o keramice
Keramika má stejně jako titan pár zajímavých vlastností. Je oproti oceli lehčí zhruba o 25 % a je neuvěřitelně tvrdá. To znamená, že kdybyste se jí snažili poškrábat a neměli zrovna po ruce náčiní z diamantu, byl by to poměrně oříšek. Je však celkem křehká, s čímž si u kolekce Ceramic poradili tak, že jí u hodinek zkombinovali s ocelí.
Keramika tak chrání u hodinek této řady třeba lunetu, která je náchylná na poškrábání nebo velké články náramku. Je to tedy takový zlatý střed s minimem kompromisů na kvalitě. Od modelů z této kolekce tedy můžete čekat zvýšenou odolnost proti poškrábání se zachováním minimalistické elegance, která Bering provází.
Za hodinky Ceramic zaplatíte mezi: 4 242,- až 5 530,-
Koho Bring osloví?
Bering nabízí široké spektrum modelů různých kategorií. Jedno však tyto hodinky spojuje, a to je designové DNA značky. Minimalistický a elegantní vzhled naprosto prostupuje celou nabídkou hodinek a pokud vám tento vzhled nesedí, pravděpodobně si u Beringu nevyberete. V opačném případě však máte na výběr z mnoha možností.
Navíc veškeré hodinky mají safírové sklíčko, které v odolnosti nemá konkurenci a bývají jím vybavené až luxusnější třídy hodinek. Kromě toho všeho je další silnou výhodou dostupnost hodinek – žádný z modelů nepřesahuje cenou částku 10 000 Kč.
Za nevýhody hodinek Bering považuji menší výběr pro pány, a to zejména, pokud rádi nosí velké hodinky. Na druhou stranu udělat velké hodinky elegantními je složitý úkol, a tak jim to nemůžu mít za zlé. Naopak z toho plyne zaplnění mezery trhu v podobě pánských hodinek, které i při celodenním nošení vůbec necítíte.
Zdroj: Helveti.cz, beringtime.com