Portfolio naší nabídky se neustále rozrůstá a je nám ctí přivítat další tradiční švýcarskou hodinářskou značku, a to značku Alpina. Již od svých počátků, které sahají do roku 1883, se Alpina snaží o dosažení nejvyšší kvality za využití nejnovějších technických inovací a sjednocení síly švýcarského hodinářského průmyslu. Právě tak lze popsat tzv. „Alpinistický princip“, tedy základní vizi zakladatele společnosti Gottlieba Hausera.


Vývoj značky se dále ubíral například cestou výroby časomír pro vojenské piloty, zavedení mezinárodní záruky nebo výrobou strojků s certifikací chronometru. Důraz se stále kladl na kvalitu a inovace, což se projevilo nejen u sportovních modelů, které do své výbavy postupně přidávaly taková vylepšení jako byly ochrana strojku proti nárazům, vodotěsnost či antimagnetismus. Příkladem budiž model Alpina Tropic Proof z roku 1968, který se vyznačoval všemi čtyřmi vlastnostmi sportovních hodinek Alpina, to znamená nárazuvzdornost, vodotěsnost, odolnost proti magnetickému poli a pouzdro z nerezové oceli. V té době již Alpina vyráběla také chronografy a strojky s automatickým nátahem.
V období od roku 1971 do roku 2002 prošla značka hlubokou krizí, způsobenou příchodem quartzových strojků. Z té ji vyvedl až příchod nových majitelů Aletty a Petera Statsových (ti v té době již vlastnili jinou uznávanou hodinářskou značku Fréderique Constant), kteří se rozhodli navrátit značku na cestu vize zakladatele Gottlieba Hausera. Po přesunu do nového výrobního závodu v Ženevě pak došlo ke znovuzrození firmy, což se promítlo v představení vlastního nového kalibru AL-950 Automatic Regulator či modelu Extreme Tourbillon s vlastními silami vyvinutým a vyrobeným kalibrem AL-980. Ten se stal vůbec prvním tourbillonem v historii společnosti Alpina. Nesmíme zapomenout ani na sekci chytrých hodinek, které při zachování tradičního vzhledu a bez použití digitálního displeje nabízí mnoho funkcí typických pro dnešní chytré hodinky propojitelné s mobilními telefony. To vše bez nutnosti neustále nabíjet baterii. Sama společnost tuto technologii výstižně nazývá „mostem mezi Silicon Valley a švýcarským hodinářským průmyslem“.
Společnost Alpina zkrátka dodnes naplňuje svoji původní vizi a přináší možnost volby všem, kteří hledají vysoce odolné sportovní hodinky s nejvyšší možnou přesností a spolehlivostí a které jsou speciálně sestaveny a navrženy tak, aby odolaly extrémním přírodním podmínkám nezávisle na tom, zda jde o vysokou nadmořskou výšku nebo podvodní hlubiny.
Autorem textu je Jiří Bareš.
Komentáře 1 komentář
[…] Známý je hlavně její přístup ke sportovním modelům, ale i k ceně. Ta totiž není ve srovnání s jinými ženevskými společnostmi tak vysoká. Tím se Alpina rozhodně řadí mezi krále poměru kvalita versus cena mezi švýcarskými značkami. Více zajímavostí najdete v článku Hodinky Alpina a jejich alpinistický princip. […]