Edox Chronorally Limited Edition – Motorsport mají v DNA

Těžko byste hledali mezi prémiovými švýcarskými hodinářskými značkami těsnější spojenectví s motorismem, než najdete u EDOXu, který je partnerem časomíry sportovní divize automobilky BMW. Modelová řada CHRONORALLY byla vyvinuta proto, aby zvládla všechny náročné požadavky motorsportu, a daří se jí to úspěšně již déle než deset let. Ve spolupráci s BMW M Motorsport vznikly limitované edici dva nové modely (modročerné a bíločerné provedení číselníku), které padnou do oka nejen příznivcům rychlých aut.

Inspirace nových limitek Edox Chronorally

Motorsport je vzrušující svět charakterizovaný vášní, akcí a adrenalinem. Být úspěšný v motorsportu je součástí DNA BMW M. Závody ztělesňují sportovní zaměření značky, výjimečnost vývoje a zpracování a požitek z jízdy. Již téměř 90 let BMW řidiči a jejich týmy zaznamenávají úspěchy po celém světě. 

V rychlém světě motorsportu musí člověk a stroj fungovat jako jedna bytost, která bojuje nejen proti svým soupeřům, ale i proti času. Tento bojovný elán také inspiroval EDOX, jež je oficiálním partnerem BMW M Motorsport. Špičkově vyladěné stroje jsou hnací silou pro oba partnery: BMW M i EDOX.

Vylepšení pro motoristy využijete i mimo závod

Díky titanovému pouzdru si hodinky i přes svou masivnost uchovávají nízkou hmotnost – pouhých 130 g. Spojení s motorismem je charakterizováno několika prvky:

 • propracovaným číselníkem,
 • velkým tlačítkem pro spouštění a zastavování stopek,
 • dýnkem (zadní víčko) ve tvaru ráfku pneumatiky
 • a měkkým gumovým páskem s profilem pneumatiky.

Ti nejlepší závodníci, požadují od svého vybavení jak při motosportu, tak i v běžném životě, jen ty nejlepší instrumenty. Hodinky CHRONORALLY Limited Edition tyto požadavky ve směru pohotového a přesného měření časových úseků plní

Pouzdro a pohon

Stejně jako speciály BMW M Motorsport, jsou i hodinky CHRONORALLY obdivuhodným strojem. S titanovým pouzdrem o průměru 48 mm jsou velmi výrazným doplňkem, který je doslova našlapán množstvím funkcí.

Srdcem hodinek je spolehlivý a odolný quartzový kalibr EDOX 38s (Ronda 8020.N). 

Číselník s tachymetrem a Big date

V horní části číselníku je retrográdní ukazatel dne v týdnu, jemuž zprava sekunduje ukazatel s přesností na 1/10 sekundy a zleva minutový sčítač stopek. Centrální sekundová ručka má na obvodu číselníku pro motorismus charakteristickou tachymetrickou stupnici (detailní info o jejím používání je ZDE).

Dolní části číselníku vévodí velké zobrazení data, tzv. Big date. Při tomto provedení se datumovka skládá ze dvou vedle sebe se otáčejících datumových věnců. Celý číselník pak vypadá velmi propracovaně i díky plastickému provedení hodinových indexů.  

Bez tlačítek by to nebylo ono…

Výrazným prvkem je velké tlačítko pro ovládání stopek. Nejenže je vždy po ruce a okamžitě rozpoznatelné i při letmém periferním pohledu, ale díky svému tvaru a velikosti umožňuje také pohodlné ovládání i v rukavicích.

Jedinečnost těchto hodinek je ještě umocněna jejich omezeným množstvím, které pro celý svět činí pouhých 2 000 ks pro každou z obou nabízených variant. Takže pokud jste příznivci rychlé jízdy a BMW, dlouho neváhejte.

Edox myslí i na každodenní nošení

Není třeba se ovládat tmy ani vody. Díky luminiscenčnímu materiálu Superluminova X1 jsou hodinky perfektně čitelné i za tmy. Garantovaná vodotěsnost až do 100 metrů zajišťuje klidné koupání a pokud to uživatel vyžaduje, tak i potápění.

Základní technické parametry:

 • Rozměr pouzdra: 48 mm
 • Voděodolnost: 100m / 330ft
 • Hmotnost: 130 g
 • Strojek: EDOX 38s (Ronda 8020.N)
 • Materiál pouzdra: Titan s PVD úpravou
 • Materiál pásku: kaučuk
 • Materiál sklíčka: safír s antireflexní vrstvou
 • Podrobné technické informace naleznete ZDE a ZDE.
 • Jak vám padnou zjistíte v holešovické prodejně Helveti, kde jsou k vidění.
Hodinky EDOX Chronorally BMW Limited Edition M MOTORSPORT

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *