Bering True Aurora – láska na druhý pohled

Určitě všichni znáte přísloví – „Byla to láska na první pohled“, tak takhle to v tomto případě nebylo. Celá kolekce Bering True Aurora mi prošla rukama už před dvěma měsíci. Jediné, na co jsem pomyslela, bylo, že hodinky jsou to celkem pěkné, ale vzhledem k silikonovému řemínku nic pro mě. Z neznámého důvodu jsem byla přesvědčená, že silikon je spíše pro sportovnější typy a já hledala spíše elegantní hodinky. Jak jsem se nemohla mýlit více!

Značka Bering

Pokud jste o značce Bering ještě neslyšeli, tak tady je jen její malé představení. Jedná se o mladou značku dánského dobrodruha Rene Kaerskova, kterého při jedné jeho výpravě Arktida tak uchvátila, že se rozhodl vyrábět hodinky, které budou tak čistě krásné a jednoduché jako Arktida samotná.

Barvy Aurory Borealis

Koncem loňského roku pak Bering rozšířil své řady o novou svěží kolekci True Aurora, inspirovanou velkolepými barvami, které vznikají za hvězdných nocí na arktické obloze díky polární záři. Spojení těchto neuvěřitelných a výrazných barev s čistým a jednoduchým designem mne zaujala jako první.

Nové hodinky jsem si chtěla pořídit již delší dobu, ale pořád jsem nemohla najít ty pravé. Až celkem nedávno, zcela náhodou, jsem se opět vrátila k Bering True Aurora. Vyzkoušela jsem si je na ruku a v ten moment jsem měla jasno. Ano, to je ono! Tohle přesně jsem hledala! Ne nadarmo se říká, že při pořízení nových hodinek je rozhodující moment, kdy si hodinky vyzkoušíte na ruku.

Hodinky True Aurora je ztělesněním přesně toho, co jsem chtěla. Prostý ciferních s jednoduchými indexy nezapře svůj dánský minimalismus. Silikonový řemínek je velmi příjemný k nošení a díky jeho struktuře typu „mesh“ působí elegantním dojmem. Což mi potvrdilo už nespočet kamarádek.

Pouzdro hodinek je vyrobeno z hliníku s matnou PVD úpravou v barvě vždy ladící k barvě řemínku. Díky využití hliníku jsou hodinky až neuvěřitelně lehké, celých 29 g (!), až skoro člověk zapomene, že má hodinky na ruce. Což u mne ale nehrozilo, jelikož se pohledem na ně neustále kochám 🙂

Testováno štěnětem

Právě PVD úprava prošla hned první večer, co jsem si hodinky pořídila, zatěžkávací zkouškou. Při návštěvě rodiny mě přiběhlo přivítat 4 měsíční štěně Francouzkého buldočka a jako správné štěně se hned zakouslo do toho, co bylo nejblíže, bohužel mých hodinek. Musím říci, že až na dvě mikro tečky na pouzdře to hodinky zvládly. Safírové sklíčko nezklamalo a nepoškrábaly ho ani nenechavé tesáky té malé příšerky.

Hodinky True Aurora jsou k dostání ve dvou velikostech: menší s průměrem 34 mm bez korunky, dostupné v šesti barvách (žlutá, červená, modrá, zelená, zeleno-fialová a černá) a větší varianta s průměrem 40 mm a mimostředovou vteřinovkou ve třech barvách (zelené, zeleno-fialové a černé). Jako konzervativnější typ jsem si zvolila černé Bering True Aurora 16934-499, protože ta se dá kombinovat v podstatě se vším, ale musím se přiznat, že již pokukuji i po dalších barvičkách a nevylučuji, že si třeba časem udělám kompletní sbírku 🙂 Cena hodinek je příjemných 2900 Kč, což je vlastně další dobrý důvod ke koupi.

Za mne mohu hodinky Bering True Aurora tedy jednoznačně doporučit! Je pravda, že nám chvilku trvalo, než jsme se našly, ale o to mám teď z nich větší radost. A rada nakonec: rozhodně nikdy nedejte na první dojem!

Kam dál?

Autor: Kateřina Jiříčková
Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *