Baselworld 2017 – první den

Vybrali jsme si Baselworld 2017 pro naši první účast na tomto veletrhu hodinek a on to je rovnou jubilejní 100. ročník. Jde o úžasné místo, kde se potká více než 150tis. návštěvníků a milovníků hodinek, kteří během 8 dní nachodí mezi hodinářskými skvosty stovky kilometrů, vypijí litry kafe a vezmou na ruku stovky hodinek. Atmosféra je nezaměnitelná a pro nás to určitě nebyla poslední návštěva.

A co bychom vyzvdvihli z prvního dne? Určitě novinky od Traseru a Davosy.

Traser přichází s novinkami

O novinkách Traseru jsme informovali již dříve, ale ty největší překvapení si Traser nechal až na samotný veletrh. Měli jsme tak možnost naživo vidět nové Traser Aurora GMT ve verzi Silver a Blue. Tyto hodinky unikátně kombinují Superluminovu a Trigalight. Výsledný efekt je proto dechberoucí a máte s trochou představivosti opravdu pocit, že sledujete polární záři (viz přízvisko Aurora).

Co nám ale vyrazilo dech, jsou nové Traser P67 Officer Pro Gun Metal. Jejich povrchová úprava je stejná jakou ji známe u zbraní a název je vše vysvětlující – gun metal. Odpadá tak strach o poškrábání PVD vrstvy, protože ty by krásně zapadly do povrchové úpravy. Troufáme si tak říci, že tyhle hodinky budou mít vojenští nadšenci hodně rádi. Pro lepší pochopení povrchové úpravy je ale nejlepší vidět hodinky naživo. Co nejdříve je tak objednáme na naši prodejnu.

Na schůzce nás také zástupce Traseru informoval o novinkách v prodeji: nové krabičky (moc hezké), větší investice do propagace a vysvětlení unikátní technologie Trigalight.

Davosa – Enjoy the moment

Corinna Bohle z Davosy nám na příjemné schůzce v hotelu Schweizerhof představila nový slogan – „enjoy the moment“, který vyjadřují i hodinky z jejich nabídky. Pro nás to byla úžasná příležitost vidět celou kolekci hodinek pohromadě. S tím také přišel jasný impuls, že bychom měli naši kolekci Davosy doplnit, protože jsou v ní skvělé kousky. Opět jsme se utvrdili ve faktu, že Davosa jsou velmi kvalitní hodinky s historií a rozumnou cenou. Posuďte sami z fotografií novinek.

Enjoy the moment: Innovative materials and elaborate product design, functionality and precision through high-quality Swiss mechanical and quartz movements are the requirements for this position.

Z novinek Davosa představila: Ternos Professional TT GMTEVO 1908 Collection, Automatické hodinky Axis a doplnění řady Vireo Medium.

Velký důraz byl samozřejmě kladen na novinku s příběhem – Davosa Apnea Diver. Více napoví video..

DAVOSA Apnea Diver Automatic von Nik Linder by Behind the Mask

V průběhu dne jsme stihli navštívit expozici našich značek Zeppelin, Triwa a Bering. Zaskočili jsme se ze zájmu podíval na vystavovatele strojků: ETA, Ronda, Miyota a Soprod. Z ostatních značek nás první den zaujala expozice Sinnu, Stowy a také nástroje od známé firmy Bergeon.

Druhý den už pro nás byl hutnější, protože jsme navštívili Seiko, Wenger, Victorinox, Citizen, Certinu, Epos, Casio a také spoustu značek mimo náš záběr (například: Tissot, Hamilton, Longines, Zenith, Rolex, Omegu, Nomos, Monta, Edox, Claude Bernard, Rotary, Swizu, Swiss Military by Chrono a další). Na obsáhlejší report se můžete těšit už zítra.

Za tým Helveti.cz – Jiří Štencek

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *