Citizen AT8234-85L pod mikroskopem

Dnes se zblízka podíváme na solární, rádiem řízené a titanové hodinky Citizen Worldtime Radio Controlled Super Titanium AT8234-85L, které patří mezi jedny z nejoblíbenějších modelů od Citizenu. Nedávno jsem vám je představil, jako hodinky, které jsme vybrali jako dárek ke tchánovu jubileu. K recenzi dnes připojuji i video pod mikroskopem s komentářem (v článku) a fotky (již zaběhnutých) hodinek.

Modrý ciferník pod sebou skrývá články solárního pohonu, a tak to zblízka vypadá, že se tisk nad ciferníkem vznáší.

Leštěné ručičky na sobě mají nečistoty a zbytky nanesené luminiscenční vrstvy. Proti tomu indexy, které jsou také leštěné, jsou krásně čisté i při pohledu zblízka.

Ručičky subciferníků jsou nabarveny bílou barvou a místy jejich nanesení postrádá dokonalost.

Obzvláště je však třeba vyzdvihnout zpracování titanového pouzdra, kde přechody mezi matnými a leštěnými povrchy jsou na vysoké úrovni. Zpracovat titan na takové úrovni není nic jednoduchého, ale Citizen má s tímto materiálem bohaté zkušenosti. 

Pokud vás tyto hodinky zaujaly, můžete si je pořídit zde.

Avatar photo
Autor článku
Jaroslav Klos

Komentáře

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *