6. června 2024 jsme měli v karlínské restauraci Gate, milou povinnost prezentovat se na komorní oslavě. Tu pořádalo sdružení členů Nosíme Hodinky a Pražského hodinářství. Jednalo se o přátelský sraz k oslavě více jak 10 000 členů komunity. Tolik se nás samozřejmě nesešlo, o to víc však potěšila účast a samotný zájem o akci. My jsme tu mohli za Helveti prezentovat dvě značky, které nově přibyly do našeho portfolia – jmenovitě Formex a Cuervo y Sobrinos.
Obsah článku
Prezentovali jsme se hned 2 novými značkami
Hodinkoví nadšenci si mohli prohlédnout i novinkový Formex s bronzovým číselníkem. Jiné zaujala neobvyklá limitka s kubánskými kořeny – Pirata Rough Riders s krásným balením v podobě humidoru na doutníky. Atmosféra setkání učinila všechny modely ještě přitažlivější, přesto věříme, že se vám budou líbit stejně i u nás na prodejně Helveti, kde vám na ně také vše prozradíme.
Co nás zaujalo u Chronoshopu?
Mimo nás měli na akci svůj stolek i kolegové Ondra Vislocký z Micro Praha a Jakub Sivek z Chronoshopu. Díky tomu si mohl každý, kromě našich dvou značek, prohlédnout také velmi zajímavé kousky od výrobců, které člověk až tak často nevidí.
Konkrétně se jednalo například o firmu Mühle Glashütte, jejíž kořeny sahají až do roku 1869. V její nabídce najdete vše od elegantních hodinek Teutonia, až po časomíry navržené pro německou záchranou službu nesoucí název S.A.R. Rescue-Timer. Ty jsou známé především pro svou robustnost. Rozhodně je třeba také říci, že dostávají svému jménu, protože hodinky z této kolekce skutečně nosí námořní záchranáři i v praxi.
Slyšeli jste o značce LIP?
U stolku Micro Praha mohly zaujmout pro změnu elegantní výrobky od francouzské společnosti LIP, která mimo jiné vyrábí hranaté hodinky v Art Deco stylu. Zcela upřímně nás tato značka nadmíru zaujala, protože v povědomí spousty hodinkových nadšenců pravděpodobně nebude, ale přesto má za sebou naprosto fenomenální historii plnou velmi neobvyklých milníků.
Firma například stála u počátku výroby číselníků s luminiscenčním radiem. Podle vlastních slov má na svědomí také první hodinky s voděodolností do 20 atmosfér. Během 70. let však celá společnost vhledem k technologii bateriových strojků značně upadla a dnes se soustředí převážně na výrobu cenově dostupných kousků s quartzovými kalibry. Okolo pěti tisíc korun je tak možné zakoupit velmi elegantní modely T18 nebo o něco více konvenční hodinky Himalaya.
Bylo tu i něco k prolistování
Kromě hodinek byly k dispozici pro nahlédnutí a případnou koupi i velmi zajímavé knihy o hodinařině a legendárních historických modelech. Jmenovitě bylo možné prolistovat třeba příběh hodinek Navitimer, ale také obsáhlou publikaci o tom, jak poznat reálné hodinky od padělků. Nechyběly ani knihy pro děti, jak jinak než s hodinářskou tematikou.
Celkově bylo tedy i navzdory malému počtu vystavovatelů rozhodně na co koukat a věříme, že si to zbylí nadšenci z hodinkové komunity užili. My děkujeme za možnost se zúčastnit a budeme se těšit příště u dalších kulatin 🙂