Pri nenoseni bateriove hodinky zastavit?

Otázky a odpovědiKategorie dotazu: ServisPri nenoseni bateriove hodinky zastavit?
Petr (z emailu) zeptal se před 1 rokem

Dobry den do Helveti, obracim se na vas jako vas zakaznik s prosbou o radu. Nikdy me nanapadlo o tom nejak hloubeji uvazovat, pritom je to pomerne elementarni vec, tedy k dotazu, mam povicero hodinek, u tech, co maji pohon na baterii, co doporucujete, kdyz je clovek dele nenosi? Nechat bezet nebo povytahnout korunku tak, ze se chod hodinek zastavi? Diky za radu. Petr

1 Odpovědi
Nejlepší odpověď
Jiří Štencek Personál odpověděl před 1 rokem

Dobrý den, Petře,

děkujeme za váš dotaz, protože tohle možná vrtá hlavou více zákazníkům či majitelům hodinek a běžně se o tom nemluví.

V Helveti zastáváme názor, že hodinky je lepší nechat běžet, než vytahovat korunku.

Proč?

1) Hodinky s vytaženou korunkou stále běží. Respektive jejich strojek vysílá impulsy, ale pouze stojí ručičky. Energie se tak spotřebovává a úspora je menší, než by se mohla zdát.

2) Vytažená korunka by teoreticky u některých hodinek mohla znamenat vniknutí vlhkosti (té přirozené z prostředí) do hodinek. Ač má většina kvalitnějších hodinek těsnění přímo na korunce / hřídeli, které funguje i při jejím vytažení (např. Certina), tak jiné hodinky by jej mít nemusely a pak je zde zbytečná "díra" do hodinek.

Co rozhodně doporučujeme, je kontrolování stavu hodinek, aby nedocházelo k situaci, že máte hodinky s vybitým akumulátorem roky v šuplíku. Mohlo by totiž dojít k jeho "vytečení" a s tím souvisejícími následnými škodami.

Za Helveti.cz, Jiří Štencek

Autorem publikovaného příspěvku je Petr (z emailu). Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.
Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek: