Je Festina dobrá značka?

Otázky a odpovědiKategorie dotazu: ObecnéJe Festina dobrá značka?
Lucie NOvakova zeptal se před 3 roky

V mém okolí se mísí názory, jestli jsou hodinky Festina dobré nebo ne. Já vnímám Festinu jako kvalitní značku, ale zajímal by mě váš názor jako odborníků.

2 Odpovědi
Nejlepší odpověď
Martin Jasovský Personál odpověděl před 3 roky

Dobrý den, paní Nováková,

děkujeme za Váš dotaz. Stejně jako řada jiných hodinářských značek, tak i Festina má své fanoušky a odpůrce. Pravda bude, jak to většinou bývá, někde uprostřed.

Značka jako taková vznikla v roce 1902 ve švýcarském městě La Chaux-de-Fonds a za svou dlouhou existenci několikrát změnila majitele. První změna nastala v roce 1935, v roce 1975 ji převzal milovník hodinek Georg Ulmann a nakonec ji v roce 1984 koupil španělský businessman Miguel Rodríguez Domínguez a v současnosti se tedy jedná o značku španělskou. Právě v této době nastal obrovský boom bateriových strojků a tím začala nová éra firmy.

V kolekci Festiny najdeme modely společenské, sportovní i kapesní. Hodinky z modelové řady Swiss Made jsou poháněny švýcarskými bateriovými strojky Ronda. Řada Automatic zase nabízí strojky mechanické s automatickým nátahem za relativně příznivé ceny. S výborným poměrem cena / výkon zaujme určitě modelová řada Festina Automatic (safír, automat a 100m voděodolnost). I když co se týče automatických hodinek, v této cenové kategorii bych volil spíše značky Seiko nebo Orient.

V současné době se Festina řadí mezi módní značky s velkým výběrem různých designů a provedení. Jde tady skutečně více o vzhled, který se někomu líbit může, někomu zase ne.

Nejdůležitější je, jestli se vám hodinky Festina líbí a budou vám dělat radost.

Za Helveti.cz – Martin Jasovský

Jiří Štencek Personál odpověděl před 1 rokem

V Helveti máme obecně radši hodinářské značky typu Seiko, Certina, Junghans a podobně. Ale i Festina má co nabídnout a například některé diver modely se safírem jsou velmi zajímavé nejen cenou.

V konečném důsledku vždy platí, že důležité je, jestli se vám líbí a jste s nimi spokojená.

Přeji hezký den, Jiří Štencek

Autorem publikovaného příspěvku je Lucie NOvakova. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.
Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek: