Jak mají být volné hodinky?

Otázky a odpovědiKategorie dotazu: ObecnéJak mají být volné hodinky?
Pedro Jimenez zeptal se před 5 měsíců

Koupil jsem si hodinky a řeším, jak mají být volné na ruce. Jak má být ocelový tah na ruce utažený.

U řemínku tomu rozumím, prostě zvolím dírku, která mi vyhovuje a kdykoliv ji můžu změnit. Ale u ocelového náramku se jednou zkrátí a další úprava už je problém.

Jaké je tedy ideální nastavení délky náramku hodinek? Máte nějakou obecnou radu?

Děkuji

1 Odpovědi
Jiří Štencek Personál odpověděl před 5 měsíců

Dobrý den, pane Pedro Jimenez,
když zákazníkům na prodejně zkracujeme náramky hodinek na míru, tak vždy doporučujeme, aby:

  • se hodinky nepřetáčely, přes zápěstí,
  • bylo možné pod sponu náramku vložit prst

Tím se docílí dostatečné volnosti pro "práci" zápěstí přes den. Ruka totiž vlivem změny teplot můžu zvětšit svůj objem a hodinky mohou více škrtit.
Když bych měl poradit v řeči čísel a na příkladě, tak já mám obvod zápěstí 17 cm a hodinky mám zkrácené na obvod 18 cm. Na obvodu hodinek mám tedy rezervu 1 cm. Což mi zajišťuje dostatečné pohodlí při práci. Hodinky se mi nepřetáčí přes zápěstí, nejezdí nahoru a dolů, ale když se například zapřu o stůl, tak mě hodinky netlačí korunkou do hřbetu ruky.
Navíc má spousta hodinek ještě mikroregulaci, kterou jste schopen si i rychle upravit výchozí obvod náramku a není nutné tedy zkracovat náramek o další články nebo přidávat článek. Některé mikroregulace jsou ovládané zmáčknutím postranním pojistek, některé musíte nastavit pomocí vyrážeče (nebo ocelového hrotu – například špendlíku či jehly).
Vždy ale záleží na preferencích majitele hodinek. Jsou tací, kteří mají rádi hodinky na ruce upnuté, že se nehnou ani o cm. Pak jsou zákazníci, kteří preferují hodinky na volno a nevadí jim, že "cestují" po zápěstí a téměř se přetočí.
Máte-li zájem, můžete se k nám zastavit a my vám hodinky upravíme na zápěstí přesně podle vašich představ.
Za Helveti.cz – Jiří Štencek

Autorem publikovaného příspěvku je Pedro Jimenez. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.
Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek: