Dvoje automatické hodinky u jednoho majitele.

Otázky a odpovědiKategorie dotazu: ObecnéDvoje automatické hodinky u jednoho majitele.
Eva Svobodová zeptal se před 6 měsíci

Dobrý den, zvažujeme obdarovat automatickými hodinkami.Jedny automatické hodinky již ale vlastní a nerada bych dárkem způsobila více komplikací, než radosti.Dají se jedním majitelem unosit dvoje automaty, bez potřeby zakoupení natahovače?Pokud ano tak jak by bylo nejlépe nastavit frekvenci střídání hodinek při rezervě chodu 38h?

1 Odpovědi
Jiří Štencek Personál odpověděl před 6 měsíci

Dobrý večer, paní Svobodová,

děkuji za váš dotaz. Dle mého názoru obdarováním hodinek nikdy nezpůsobíte komplikace a když už, tak příjemné. Za ty jediné totiž považuji nutnost vybrat si, které hodinky si obdarovaný vezme ten den na ruku

Téměř všichni mí kolegové a pak také fanoušci hodinek vlastní více než 1 kus mechanických hodinek. A je to snad jejich jediné mínus, že se při delší době nenošení zastaví a musí se znovu nastavit a rozběhnout. Ale je to daň, kterou jsme všichni ochotni platit právě za to, že nosíme na zápěstí něco tak dokonalého, jako jsou mechanické hodinky. Nedělal bych si tedy obavu, že by to obdarovaný nevyřešil a nebo že by se snad dokonce zlobil. Stejně tak nevím, zda je vhodné obdarovanému předat hodinky s itinerářem, kdy by si měl hodinky střídat, aby se mu nezastavily. Ale to se pouze snažím odlehčit váš vážně míněný dotaz. Hodinky by měl obdarovaný měnit opravdu ob den, aby se mu ani jedny nezastavily. Pokud se ale do těch vašich zakouká, tak je stejně pár dní či týdnů ze zápěstí nesundá. A to je myslím dobrá známka, že byste vybrala správně.

S úctou a pozdravem, Jiří Štencek

Autorem publikovaného příspěvku je Eva Svobodová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.
Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek: